Windows 10 sürüm 20H2 özellik güncelleştirmesi yapılmalı mı?

Emin Öztaş

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sizce Windows 10 sürüm 20H2 özellik güncelleştirmesini yapmalı mıyım? Laptopta bir sorun çıkar mı yavaşlar mı?

Windows 10'un güncellemeleri ile sorun yaşayanlar genellikle donanımsal sıkıntılardan dolayı yaşıyorlar. Sisteminiz iyiyse, genellikle güncellemeler sorun çıkarmıyor.

Tabii bunlar kendi gözlemlerim. Örneğin şu anda 21H1 kullanıyorum, sıkıntısız.
Screenshot_1.png

Windows 10'un güncellemeleri ile sorun yaşayanlar genellikle donanımsal sıkıntılardan dolayı yaşıyorlar. Sisteminiz iyiyse, genellikle güncellemeler sorun çıkarmıyor.

Eki Görüntüle 916073

Daha 21H1 çıkmadı nasıl kullanıyorsun?

Daha 21H1 çıkmadı nasıl kullanıyorsun?
20H2 üzerinden, hatırladığım kadarıyla isteğe bağlı güncellemeler kısmında, kurulabiliyor. Veya 21H1 ISO'su ile de yüklenebilir.

20H2 üzerinden, hatırladığım kadarıyla isteğe bağlı güncellemeler kısmında, kurulabiliyor. Veya 21H1 ISO'su ile de yüklenebilir.
Şu an için 21H1 sadece Insider'lar tarafından kullanılabiliyor. Mesela ben de Insider üyesiyim ve Beta Channel'dayım. Bende de 21H1 var.
Dediğiniz gibi ISO ile de kurulabilir ama Insider'a katılıp yüklemek daha sağlıklı olur.
Yine de henüz Beta olduğu için bazı sorunlar yaşanabilir. Ben taş gibi sorunsuz kullanıyorum fakat bu kimsede sorun çıkmayacağı anlamına gelmez.

Konuya gelecek olursak, eğer sisteminizde SSD ve en azından 4 GB RAM varsa 20H2'ye geçebilirsiniz. Eğer HDD kullanıyorsanız Windows 8.1 veya GNU/Linux kullanmanızı öneriyorum.

Eki Görüntüle 916073

Sistemim 16 RAM
i7 10. nesil işlemci.
GTX 1650 Ti 4 GB RAM
500 GB SSD 1 TB HDD.

Şu an için 21H1 sadece Insider'lar tarafından kullanılabiliyor. Mesela ben de Insider üyesiyim ve beta Channel'dayım. Bende de 21H1 var.
Dediğiniz gibi ISO ile de kurulabilir ama Insider'a katılıp yüklemek daha sağlıklı olur.
Yine de henüz beta olduğu için bazı sorunlar yaşanabilir. Ben taş gibi sorunsuz kullanıyorum fakat bu kimse de sorun çıkmayacağı anlamına gelmez.

Konuya gelecek olursak, eğer sisteminizde SSD ve en azından 4 GB RAM varsa 20h2'ye geçebilirsiniz. Eğer HDD kullanıyorsanız Windows 8.1 veya GNU/Linux kullanmanızı öneriyorum.

Gaming laptop olduğu için Win 10'dan başka bir şey yükleyemem ve sistemimde:
16 GB RAM
i7 10. nesil işlemci
GTX 1650 Ti 4 GB RAM
500 GB SSD 1 TB HDD. 20H2 indireyim mi?

Geri
Yukarı