Windows 10 sürümlerinin performansa etkisi var mıdır?

Picky

Kilopat
Yer
Denizli
Merhaba,

ASUS N53SN-SZ129v eski bir laptopum var, sonradan 128 GB SSD taktırdım. Az önce format atmak için Windows 10 son sürümünü indirip USB ile kurulum yaptım fakat daha önce eski sürümler ile de kurulum yapmıştım. Sanki şu an biraz kasıyor gibi hissediyorum. Windows sürümlerinin bununla bir ilgisi olabilir mi? Eğer ilgisi varsa bu laptop için hangi sürümü indirip kurmam gerekir?

Teşekkür ederim.

Deneyip kendi sisteminde görmen lazım üstad. Benim kendi sistemimde Windows 11 kasıyor. Kağıt üzerinde işlemci, ram, ana kart, gpu, depolama birimi uyunlu gözüküyor ama kasıyor. Hem de felaket. O yüzden Windows 10 kullanıyorum. Aralarında farkı çok iyi hissediyorum yani.

Merhaba,

ASUS N53SN-SZ129v eski bir laptopum var, sonradan 128 GB SSD taktırdım. Az önce format atmak için Windows 10 son sürümünü indirip USB ile kurulum yaptım fakat daha önce eski sürümler ile de kurulum yapmıştım. Sanki şu an biraz kasıyor gibi hissediyorum. Windows sürümlerinin bununla bir ilgisi olabilir mi? Eğer ilgisi varsa bu laptop için hangi sürümü indirip kurmam gerekir?

Teşekkür ederim.
Zaman geçtikçe yayınlanan yapılarda performans düşmesi yaşanabilir. Yeni özellikler ve hizmetler arkaplanda donanım kullanacağı için performans düşüklüğü beklenebilir. Bu ve başka sebeplerden ötürü kararlılığın ve performansın devamlılığı için güncellemelerin düzenli olarak yüklenmesi gerekir.

Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi sonrası yayınlanan özellik güncellemeleri, Mayıs 2020 kod tabanını esas alır. Bu yüzden Mayıs 2020 Güncellemesi sonrası piyasaya sürülen özellik güncellemelerin performansı, Mayıs 2020 ile hemen hemen aynıdır.

Son sürüm Windows 10 22H2 daha stabil ve kararlı. Siz sürücülerin hepsini doğru şekilde yüklediğinize emin misiniz?

Hocam ilginç bir durum var. Kurulum bitip masaüstüne geldiğimde denetim masasını açtım ve haliyle kurulu bir şey görmemem gerekiyor, bulut, Defender vb. dışında. Masaüstünde öylece beklerken Denetim Masası'na birden touchpad ve NVIDIA sürücüsü geldi. Ekranda ne bir yükleme ne başka bir şey çıkmadı. NVIDIA için daha güncel bir sürü mevcutmuş onu yüklemek için halihazırda olanı kaldırdım ve yeniden başlattım. Son sürümü yüklerken hata verdi ve denetim masasında sildiğim sürücü yine yüklü olarak görünüyor.

Hocam ilginç bir durum var. Kurulum bitip masaüstüne geldiğimde denetim masasını açtım ve haliyle kurulu bir şey görmemem gerekiyor, bulut, Defender vb. dışında. Masaüstünde öylece beklerken Denetim Masası'na birden touchpad ve NVIDIA sürücüsü geldi. Ekranda ne bir yükleme ne başka bir şey çıkmadı. NVIDIA için daha güncel bir sürü mevcutmuş onu yüklemek için halihazırda olanı kaldırdım ve yeniden başlattım. Son sürümü yüklerken hata verdi ve denetim masasında sildiğim sürücü yine yüklü olarak görünüyor.

DDU programı ile kaldırın ondan sonra kurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı