Windows 10 superlite nasıldır?

Merhaba arkadaşlar, ilk öncelikle bilgisayarım çok kötü. Windows 10 Pro kullanıyorum fakat sistemi çok yoruyor. 3 GB RAM'im var Windows 10 2 GB kullanıyor zaten geriye RAM kalmıyor. Bilgisayarım kötü ve oyunlarda performans kötü dediğimde herkes Windows 10 superlite kur diyor. Windows 10'un gereksiz uygulamaları vs. olmuyormuş. İşte Windows superlite hakkında sorularım:
1- nasıl indirebilirim?
2- kaç GB RAM kullanıyor?
3- oyunlarda performans artışı olur mu?
4- indirirken hiçbir şey silinmesin istiyorum nasıl yapabilirim?

Windows 8.1 kur ve kullanmaya başla. Windows 8.1 daha az bellek kullanıyor ve 2023 yılına kadar zaten desteği var. Windows 10 kurup işkence çekip kullanmaktan daha iyidir.

Kullanabilirsiniz sadece 2023 yılından sonra Windows 7'de olduğu gibi güncelleme alamazsınız.
Peki attığınız videoyu izledim adamın karşısına dosyaları koru gibi bir seçenek çıkmıyordu. Yani adamın dosyaları yoktu. Anlamadım şimdi ben kurarsam dosyalarım gidecek mi?

Modifiyeli Windows'u yıllardır kullanıyorum, hiçbir sıkıntısı yok. Tabii nereden indirdiğinize bağlı, birçok modifiye Windows adı altında sunulan saçma sapan sitelerin çözümlerinde bahsedilen güvenlik açıklarının olduğu, sistemsel açıdan güvenlik riski taşıdığı da doğrudur ama şu ana kadar orijinal Windows ISO'sunu bile doğru düzgün kullanmamış biri olarak herhangi bir veri kaybı vs gibi bir önemli sorun da yaşamadım. Zaten benim kullandıklarımda genelde bildiğimiz orijinal Windows üzerinde yapılan çeşitli hızlandırma tweakleri bulunuyor farklı bir esprisi yok açıkçası, kendim orijinali kurduktan sonra bir daha kendim uğraşmak istemediğim için hazıra konuyorum. Tabii kullanıcı bu tarz konulara çok hassas yaklaşıyorsa kurmayabilir de, kendi tercihi.

@cilginsharkysahilde , evet daha bir tane bile orijinal ISO'yu direkt olarak kullanmadım, arka planda çalışan bir yığın hizmetle niye sistemimi boştan yere yorayım ki. İyi ki de kullanmışım senelerdir. Zaten kullandığım orijinal ISO. Tek farkı üzerinde senin de kendi elinle yapabileceğin ayarların olduğu hazır bir kurulum imajından ibaret, mis gibi de kullanıyorum. Boştaki kaynak tüketimi özellikle de bellek kullanımı 16GB RAM üzerinde orijinalindeki 1.8-2GB gibi kullanımlar 1.4'lere inmiş durumda, ayrıca işlemci noktasında da anlık CPU kullanım artışları bile yok, sabit %0-1 arası takılıyor 😀.

Son düzenleme:
Peki attığınız videoyu izledim adamın karşısına dosyaları koru gibi bir seçenek çıkmıyordu. Yani adamın dosyaları yoktu. Anlamadım şimdi ben kurarsam dosyalarım gidecek mi?
4:59'da gözüken 'Windows'u yükle; dosyaları, ayarları ve uygulamaları koru' seçeneğini seçmeyi deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

8.1'i mobil seviyorsanız kullanın ben kullanınca hiç beğenmedim Windows 7 iconları vardı kullanış size acayip garip gelebilir. Ancak zamanla alışırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı