Çözüldü Windows 10 Svchost.exe dosyasının kullanıcı adıyla çalışması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

furk4nn

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba.
Bir sorum var. "svchost.exe" dosyası normalde "SYSTEM", "NETWORK SERVICE", "Local Service" benzeri kullanıcı isimleriyle çalışır. Fakat Windows 10'da gözlemlediğim kadarıyla svchost.exe bir de bilgisayarımda tanımlı kullanıcı adım ile çalışıyor. İki bilgisayarda gözlemledim bu durumu ayrıca. Daha önce rastlamadım ve bildiğim kadarıyla sistem harici virüs olarak nitelendiriliyordu. Dosya konumuna bakayım dedim, bildiğimiz klasik svchost.exe yoluna çıktı. Yani kapı gerçek dosyaya çıktı, virüs mü değil mi bilemedim. Windows 10 ile gelen bir şey mi bu anlamadım açıkçası, yardımlarınızı bekliyorum.

İmzamdan KIS 2016 indir güncelle fullscan yap.
Bitdefender IS 2016 kullanıyorum hocam, gayet iyi korunuyor olması lazım bilgisayarımın. Çok da kurcalamıyorum, aslında yeterli düzeyde bilgiliyim internet dünyası hakkında, virüs olduğunu sanmıyorum. Dosya yolunu detaylı olarak görüntüleyebilme şansım var mı acaba? Nasıl çalıştığı veya hangi dosyalara ulaşabildiği misal.

Hocam hiç bir yazılım tam olarak koruma vermez. İlla ki tüm antivirüsleri geçebilecek bir virüs vardır. Hocam ben sağlam bir yanıt bekliyorum.
Bazı virüsler FUD'lanıyor. Bazı antilere yakalanmıyor. KİS denemenizi bende öneririm. Bir virüs var ise ona yakalanabilir.

Bazı virüser FUD'lanıyor. Bazı antilere yakalanmıyor. KİS denemenizi bende öneririm. Bir virüs var ise ona yakalanabilir.
Tarattım hocam virüs görünmüyor. Ek olarak sorumu şöyle değiştireyim: Svchost.exe kullanıcı ismimle hareket edebilir mi? Kaynak dosyası orijinal dosyaya çıkıyor.

Tarattım hocam virüs görünmüyor. Ek olarak sorumu şöyle değiştireyim: Svchost.exe kullanıcı ismimle hareket edebilir mi? Kaynak dosyası orijinal dosyaya çıkıyor.
Olabilir. Sistemim Win10 değil malesef. Diğer sistemim çalışıyor olsa bende bakabilirdim. Hocam aşırı bir network kullanımı veya buna benzer kullanım yoksa problem yoktur.

Merhaba svchost.exe-yi bilgisayar kullanıcı adıyla görüyorsa demektirki bilgisayarınızda vırüs var
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video işinize yarayacaktır!

Arkadaşlar saçmalayın da doğru bilgiyi öğrenin.

Hocam hiç bir yazılım tam olarak koruma vermez. İlla ki tüm antivirüsleri geçebilecek bir virüs vardır. Hocam ben sağlam bir yanıt bekliyorum.
Bunu bir virüs analistine söylediğinin farkında mısın? Ayrıca tam koruma vermeyeceğini nereden çıkartıyorsun?

Virüs yok sizde antivirüs kullanmaya devam edin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı