svchost.exe kullacını adı ile çalışması

Batuhan Köksal

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bundan 2 gün önce ben film indirdikten sonra oyunlarda çop fazla cpu kullanmaya başladı pc nedir ne değildir diye baktığım da svchost.exe yanında da benim kullanıcı adım yazıyordu oyudan çıkınca cpu harcamıyordu. İlginçti sonradan svchost.exe ye sağ yıklayıp hizmetlere git dediğimde ise bu görüntü ile karşılaştım:

13177978_708580175946832_2659230073388772509_n.jpg

Sonra forumlara baktım işte bu kullacını adıyla çalışırsa virüs diyenler vardı bende çok şüphelendim ama dosya konumunu açtığım da system32 nin içinde gözüküyordu ben pc ye format attım gene aynı şey oldu. Sonra pc yi fabrika ayarlarına çevirdim windows 10 u sıfırdan kurdum gene aynı şuan da ne yapıcağımı bilmiyorum. Laptop kullanıyorum. Teşekkür Ederim
13165875_708580172613499_6048804292275471611_n.jpg

Şimdide yanlarındaki rakanlar değişti iyice korkmaya başladım arkadaşlar lütfen yardım edin pc elden gidiyor:cry:

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanıcı adında svchost varsa virüs var diyen salaklara inanıp sisteme format atmak ve buna rağmen halen böyle safsatalara inanmak akıl karı değil.

Norton, Kasperskyi BitDefender gibi antivirüs yazılımları kullan. Bu saçma bilgilere inanıyorsan bunu paylaşan platformlara konu aç, buraya değil.

Evet doğru format attığım için pişmanım şimdi bi sıkıntı yok saolun ama bu foyoğrafta neden kırmızı ok ile gösterdiklerim durdurulmuş mavi ok ile gösterdiklerim çalışıyor üstelik hepside aynı işlevi görüyor ama mavi okla gösterdiklerimin yanında bazen değişen rakamlar ve harfler var neden böyle bu gizlenmiş bir virüs mü ? Çok Teşekkür Ederim ilgi gösterdiğiniz için.
Ekran Alıntısı.GIF

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı