Windows 10 svchost uygulaması nedir?

Windows 10 sıfırlamayı defalarca yaptım. İnternetten svchost analizi programını indirdim. Görev yöneticisinden svchost.exe dosyasından kullanıcı adı olana da bakın. Bu arada antivirüs ve zemana portatif korumada hiçbir zararlı yazılım ve reklam yazılımına rastlanmadı. Bilgisayarı sıfırlamadan öncede böyle vaziyet vardı. Buyurun, lütfen yorumlayın.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    232,7 KB · Görüntüleme: 243
  • Adcsız.jpg
    Adcsız.jpg
    264,8 KB · Görüntüleme: 241
Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam, paylaşıyorum.

Dediğim gibi ilk attığım resimde svchost analiz programında kırmızı olarak tespit edilmiş svchost dosyaları var ve ''No windows file'' felan diyor, ikinci resimde dosyasız ve klasörsüz bir svchost dosyası var '' Not activite'' diyor.

O sebeble şüphelendim acaba virüs mü var yoksa sistemdeki svchostlarda hata veya bozukluk mu var diye.

Rapor 1
Download GSI6 DESKTOP-CTRLK8H BİLGİSAYAR 11 12 2017 17 01 59.zip

Rapor 2
Download HerdProtectScan 2017-11-12-17-34.txt

Resimden virüs olup olmadığı anlaşılmaz. Zemana ve AV bir virüs bulamadıysa sorun yoktur. Svchost sistem dosyasıdır ve birden fazla olabilir gayet normaldir.

Gönlünüz rahat etsin istiyorsanız imzamdan rapor 1 ve 2 paylaşın kontrol edelim.
Tamamdır paylaştım, buyrun bakın.

İnternetten svchost analizi programını indirdim.
Asıl sorun burada. Zararlı tarama için ne yapılması gereken bellidir. Bu tür ne olduğu belli olmayan site ve programları kullanman zararlılara yol açacaktır.

AirTies Network Assistant ve Zemana'yı kaldırın Kaspersky zaten var. ooVoo gerekli değilse kaldırabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı