Windows 10 SYSTEM_SERVİCE_EXCEPTİON Mavi Ekran Hatası

Parendinate

Kilopat
Daha fazla  
Tahminlerime göre bilgisayarımı BIOS ve denetim masası üzerinden yüksek performans moduna aldığım zamanlarda mavi ekran hatası alıyorum. Mavi ekranda sadece SYSTEM_SERVİCE_EXCEPTİON yazıyor. Dump dosyası analiz etmeyi bilmiyorum. Acaba bilen var mı?
Dosya Linki: 091217-7109-01.dmp
Şimdiden teşekkür ederim. Sorunun tam olarak performans moduna alındığında ortaya çıktığından emin değilim fakat en son bu değişiklikleri yaptıktan sonra ortaya çıktı. Ben de bilgisayarımı tekrardan normal moda çevirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Battle.net kaldır. Deomontools kaldır veya güncelini yükle. Nvidia ekran kartın var fakat AMD ile ilgili bir araç var ve bu aracı kaldır. Sistemde zararlı olabilir. Sağlam bir IS ile taratsan iyi olur.
AMDile alakalı olan program AMD Overdrive'dı. AMD işlemcim için fan hızlandırması yapmaya çalışıyordum o amaçla yüklemiştim. Battle.net uygulamasını kaldırdıktan sonra tekrar yükleyemeyecek miyim? Hearthstone, World of Warcraft, Overwatch gibi oyunları oynamamı sağlıyor da bu program, o yüzden sordum :D
IS dediğiniz şey tam ne oluyor? Kısaltma olduğu kesin de yine de anlayamadım. :D Eğer o kısaltma Anti Virüs ise bilgisayarım tamamen temiz. İki farklı lisanslı yazılım ile tarattım ve temizledim. :D

OC yapma frekans ve fan hızlarıyla oynama default hala getir. IS; İnternet Securtiy anlamına geliyor. Tarattım dediğiniz programlar neler ve log dosyaları nerede?
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Windows'un kendi Anti virüs yazılımı ile ve Kaspersky ile taratmıştım. Bulunan virüsleri sildikten sonra Anti virüs yazılımını da sildim. Az önce bilgisayarım Nvidia'nın ShadowPlay isimli uygulamasıyla video kaydederken direkt herhangi bir hata vermeden kapandı. Sanki prizden fişini çekmişim gibi oldu.
Amd OverDrive'ı siz söylediğiniz için sildim. Herhangi bir ayarı ile oynamadan. Bu programdan da sadece fanların hızlarını arttırmıştım. OC yapmamıştım işlemciye.
Acaba ısınma sebebiyle mi oluyor?
Bir de hangi Log dosyalarından bahsediyorsunuz anlamadım. Biraz daha açabilir misiniz ? Anti virüslerin log dosyalarından mı bahsediyorsun ?
Sistemim:
  • AMD FX 8350
  • Nvidia GeForce GTX 970
  • 8 GB RAM
  • Windows 10
  • 256 GB SSD
Termal macunumu yenilemeyi düşünüyorum. İşe yarasın veya yaramasın zaten 2 yıl olmuştu. Umarım bir faydası olur.

Battle.net kaldır. Deomontools kaldır veya güncelini yükle. Nvidia ekran kartın var fakat AMD ile ilgili bir araç var ve bu aracı kaldır. Sistemde zararlı olabilir. Sağlam bir IS ile taratsan iyi olur.
Söylediklerinizi yaptığım halde tekrardan aynı hatayı aldım. Dmp dosyası burada; son.dmp

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı