Windows 10 takvim Çince oldu

BerkayCinar0652

Hectopat
Windows 10 takvimim Çince oldu. Her şeyi TR'ye göre ayarlasam da değişiklik olmuyor. Yardım ederseniz çok sevinirim.
Direkt bu şekilde göstereyim;

1595365471950.png

Hocam ingilizce olan windows 10'a göre anlatıcam. Başlat menüsünü açıp setting yazınız ve giriniz. Çıkan menüde time&language kısmına giriniz. Sol taraftan language kısmını seçip preferred languages kısmından Japonca'yı kaldırıp Türkçe'yi ana dil yapınız.
Bunları yaparken Google translate kullanıp kullanmamak size kalmış. :)
Bu çözümü bir denemenizi tavsiye ederim.

O dil Japonca. Ayarlardan her şeyin Türkçe olduğuna emin misiniz? Belki bir şeyi gözden kaçırmışsınızdır.
Bak o işleri çok değiştirir ama...
Bu sebepten olur mu bilmiyorum ama "Tarih ve Saat Ayarları"'ndan "İstanbul" seçili mi?
hepsi TRye göre ayarlı.
Hocam ingilizce olan windows 10'a göre anlatıcam. Başlat menüsünü açıp setting yazınız ve giriniz. Çıkan menüde time&language kısmına giriniz. Sol taraftan language kısmını seçip preferred languages kısmından Japonca'yı kaldırıp Türkçe'yi ana dil yapınız.
Bunları yaparken Google translate kullanıp kullanmamak size kalmış. :)
Bu çözümü bir denemenizi tavsiye ederim.
Hepsi TR.

Windows 10 takvimim Çince oldu. Her şeyi TR'ye göre ayarlasam da değişiklik olmuyor. Yardım ederseniz çok sevinirim.
Direkt bu şekilde göstereyim;

Eki Görüntüle 620749

Merhaba, benim de başıma geldiğinden buraya geldim. Soruyu soran arkadaş eminim ki cevabı bulmuştur fakat ben yine de ifade edeyim.

1. Win 10 Ayarlar kısmından "Tarih & Saat" ayarlarına giriyoruz.
2. Bu sayfada en alt kısımda "Görev çubuğunda ek takvimler göster" veya benzeri bir seçenek bulunuyor. Bu seçeneğe girip "Ek takvimler gösterme" şeklinde seçecek olursak Çin takvimi vs. takvimler görev çubuğumuzda görüntülenmemiş olacaktır.

Dosya Ekleri

• image_2021-06-27_161218.png
    image_2021-06-27_161218.png
    31,9 KB · Görüntüleme: 203

Geri
Yukarı