Windows 10 tam ekranda düşük performans veriyor

matrokor

Hectopat
Oyunları tam ekranda açınca monitör gidiyor. Çerçevesiz tam ekranda açınca görüntü veriyor fakat düşük performans. Pencerelide açınca tam performans alıyorum. Bu nasıl düzelir?

Örnek oyun:
-League of Legends.
Tam ekran: Açılmıyor.(Alt+Tab atınca masaüstü geliyor geri dönünce aynı.)
Çerçevesiz tam ekran: 60-100 FPS.
Pencereli: 180-220 FPS.

Düzeltmek için denediğim şeyler:
-Driverleri DDU ile temizleyip yeniden kurmak.
-Ekran kartını değişmek.(kullandığım ekran kartı RX 580 yeni denediğim GT 1030)
-Format atmak.(aynı işletim sistemini tekrar sıfırdan yükledim. Windows 8 kurmayı düşündüm fakat işe yarar mı bilemedim)

Sistem:
B450M-K
Çift kanal 8 GB RAM (16 GB)
Ryzen 5 2600.
RX 580 8 gb/ GT 1030 (ikisi de şu an elimde mevcut)

Not: Sistem sıfır. Denemek için aldığım GT 1030 da sıfır.

@matrokor Aynı sorun bende de mevcut hocam oyun tam ekran açılmıyor Alt+Tab ile pencereli masaüstü oynuyorum çok saçma bir türlü düzeltemedim.
Bu arada durum müsaitse Win 8.1 'e geçip düzelttiğini söyleyenler var benim zamanım olmadığı için deneyemedim ancak zamanınız var ise deneyebilirsiniz.

@matrokor Aynı sorun bende de mevcut hocam oyun tam ekran açılmıyor Alt+Tab ile pencereli masaüstü oynuyorum çok saçma bir türlü düzeltemedim.
Bu arada durum müsaitse Win 8.1 'e geçip düzelttiğini söyleyenler var benim zamanım olmadığı için deneyemedim ancak zamanınız var ise deneyebilirsiniz.
Windwos 8.1'e geçmemin performans etkisi olacak mı acaba?

Tamam hocam umarım düzelir sorununuz ben de aynı durumu Valorant'da yaşıyorum tam ekran olmuyor alt tab yaparak açıyorum Format attım, DDU ile sürücülerimi kaldırdım ancak hiçbir işe yaramadı en son yine burada biri Win 8.1'e geçerek düzelttiğini söylemişti ben de ona ithafen bu çözümü önerdim umarım çalışır.

Tamam hocam umarım düzelir sorununuz ben de aynı durumu Valorant'da yaşıyorum tam ekran olmuyor alt tab yaparak açıyorum Format attım, DDU ile sürücülerimi kaldırdım ancak hiçbir işe yaramadı en son yine burada biri Win 8.1'e geçerek düzelttiğini söylemişti ben de ona ithafen bu çözümü önerdim umarım çalışır.
Deneyecek başka bir şey kalmadı. Düzelmezse bile öneriniz için sağolun.
Sorun çözülmedi. Şuan Windows 8.1'deyim

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı