Windows 10 tanımlanamayan ağ sorunu

NobodyAnymore

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar yeni bilgisayar aldım. Windows 10 kurdum fakat tanımlanamayan ağ diyor ve internete bağlanamıyorum. Yardım eder misiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt Yöneticisi'den ağ bağdaştırıcının marka ve modelini öğren sonra driverlarını kur. Sorunun çözülecektir.

Güncel değilse güncellemen gerek. İnternetini düzelttiğinde bir driver programı ile de bilgisayarını tarat ve güncel olmayan tüm driverları güncelle. Güncel bir sistem kullanmak her zaman iyidir :like:

Driver booster gibi bir driver programı ile taratman daha iyi olur zira en güncelini bu tarz programlar buluyor. Yine problem yaşıyorsan Ethernet girişinde sorun olabilir.

Aygıt Yöneticisine girdiğinde herhangi bir sarı ünlem işareti yoksa sürücü veya donanım problemi olduğunu sanmıyorum. Bence kurulumla ilgili bir sorun var. Bu da yanlış kullanıcı adı, yanlış şifre veya yanlış ayar tarzı bir problemdir.

Modem arayüzüne girdikten sonra internet bağlantını yapılandırırken kullanıcı adını ve şifreni doğru yazdığından emin olmalısın. Örneğin hangi servis sağlayıcı bilmiyorum ama kullanıcı adın diyelim ki xxx12@ttnet'tir. Sen @ttnet kısmını yazmaya gerek görmemişsindir. Halbuki tam olarak "xxx12@ttnet" olarak yazman gerekir (bazı modemlerde buna gerek olmayabilir, ayrı bir kutucukta seçilmiştir). Ya da bazı aboneliklerde kullanıcı adı "telefon numarası"dır. Örneğin 212xxxxxxx şeklindedir, sen baştaki 212'yi yazmamışsındır. Veya şifren varsayılan olarak 1234567 gelmiştir sen 123456 yazmışsındır. Öncelikle abonelik sözleşmenden bunları kontrol et, birebir aynı olduğundan emin ol. Hatta modemi resetleyip kurulumu baştan yapmayı tercih edebilirsin.

Bunlarla ilgili bir problem yoksa müşteri hizmetlerini ara, onlar genellikle sorunun kaynağını belirleyebiliyorlar hatta modem kurulumunu otomatik yaptırabiliyorlar bildiğim kadarıyla.

Çok detaylı bilgi vermemişsin o yüzden tahminlerden yola çıkarak yazıyorum. Örneğin Windows 10 kurmadan önce aynı hattı sorunsuz kullanıyor muydun? Başka cihazlardan (bilgisayar veya telefon) internete bağlanılabiliyor mu? Kablolu mu kablosuz mu bağlantı kullanıyorsun? Windows 10 kurduktan sonra modem arayüzünden internet bağlantını tekrar yapılandırdın mı? gibi...

Ben eski bir bilgisayar kullanıyordum windows 7 yeni bilgisayar aldım windows 10 kurdum bi baktım tanımlanamayan ağ diyor driver kurdum olmadı sarı ünlem var.

Kafayı yicem sorun ne anlamıyorum abi driver kurulu modemde kabloda sıkıntı yok.

Türknet canlı destekten sordum modem ipIP almıyormuş telefondan bağlandığımda internet var anlamıyorum bilgisayardamı sorun.

Bi tane driver kurdum düzeldi sağ olun.

Aynı sorunu yaşamıştım. Sorun hakkında TTNET'i aramıştım bana modemi sıfırlatmışlardı. Ardından "195.175.39.49" "195.175.39.50" DNS adreslerini girdirip tekrar modem kurulumu yaptırmışlardı. Neden, nasıl düzeldi bilemiyorum ama düzelmişti.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı