Windows 10 "Tanımlanamayan ağ" sorunu

Vito Skaletta

Hectopat
Yer
Türkiye
Kasa topladım ve bağlantıyı Ethernet kablosuyla yaptım ama internet'e bağlanamadım.

Başlıkta belirttiğim gibi sarı ünlem işaretle birlikte uyarı alıyorum. Ağ bağdaştırıcıları bölümünden sürücüyü güncelleyeyim dedim en iyisi yüklü gibisinden uyarı aldım. Microsoft sitesindeki komut istemi yöntemini denedim ne yaptıysam olmadı. Kablo bozuktur diye Android TV Box'a taktım ağı hemen tanıyıp bağlandı. MSI B450M PRO-M2 anakart kullanıyorum ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 kurduysanız otomatik olarak ağ ayarlarınızı yapmış olması gerekiyor. Denetim masası>ağ ve internet>ağ ve paylaşım merkezi>bağdaştırıcı ayarları kısmının ekran görüntüsünü atabilir misin?

Windows 10 kurduysanız otomatik olarak ağ ayarlarınızı yapmış olması gerekiyor. Denetim masası>ağ ve internet>ağ ve paylaşım merkezi>bağdaştırıcı ayarları kısmının ekran görüntüsünü atabilir misin?

Açıkçası ben kurmadım bir siteden montajlatıp almıştım SSD'ye Win 10 deneme sürümünü kurup öyle göndermelerini istemiştim. Şuan SS alamıyorum PC'nin yanında değilim

Bu programı bilmiyorum kesin çözüm olacak mı? Daha çok internet hızını artırmakla ilgili yazanlar olmuş
[ Çözüldü ]

Modem arkasında 4 adet LAN, 1 adet WAN girişi bulunuyormuş bende dalgınlıkla WAN girişine takmışım. Bunu düzeltince şak diye ağa bağlandı.

Eğer böyle sorun yaşayan varsa modem girişlerine dikkat etsin LAN ve WAN girişleri birbirine benziyor.

Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Birader eyvallah ya ıkı saattır bu sorunla ugrasıyorum ethernet gecerlı ıp alamıyor tanımlanmayan ag hatası alıyodum elımle bın tane ıp gırdım olmuyordu dedıgın gıbı yanlıs yere takmısım :)

Birader eyvallah ya ıkı saattır bu sorunla ugrasıyorum ethernet gecerlı ıp alamıyor tanımlanmayan ag hatası alıyodum elımle bın tane ıp gırdım olmuyordu dedıgın gıbı yanlıs yere takmısım :)

Faydam dokunduysa ne mutlu. Siz yine iyisiniz ben 3 gün uğraşmıştım sorun yanlış takmamdan olabileceği aklımın ucuna dahi gelmemişti :)

Açıkçası ben kurmadım bir siteden montajlatıp almıştım SSD'ye Win 10 deneme sürümünü kurup öyle göndermelerini istemiştim. Şuan SS alamıyorum PC'nin yanında değilim

Bu programı bilmiyorum kesin çözüm olacak mı? Daha çok internet hızını artırmakla ilgili yazanlar olmuş
[ Çözüldü ]

Modem arkasında 4 adet LAN, 1 adet WAN girişi bulunuyormuş bende dalgınlıkla WAN girişine takmışım. Bunu düzeltince şak diye ağa bağlandı.

Eğer böyle sorun yaşayan varsa modem girişlerine dikkat etsin LAN ve WAN girişleri birbirine benziyor.

Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürler
Günlerdir deliriyorum internette önerilen her şeyi yaptım hiçbiri olmadı diye cidden kabloyu yanlış takmışım allah razı olsun :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı