Windows 10 temel desteği ne zaman bitiyor?

Worex52

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, bende TPM2.0 yok, ve işletim sistemim Windows 11, Valorant oynayamıyorum. Sizce Valorant oynamak için Windows 10'a geri dönmeye değer mi? Ve Windows 10 desteği ne zaman bitiyor?

Ekim 2025'te ana sürümlere destek bitiyor. Sadece Enterprise, LTSC, LTSB sürümlerine kurumsal firmalar için belirli ücret karşılığında destek devam edecek.

Daha var. Destek bitene kadar Windows 10 kullanabilirsin.

Geçsen daha iyi olur. Windows 10 her yönüyle Windows 11'den iyi.

Destek konusunu da fazla kafaya takıyorsunuz. 2025 Ekim'de bitse bile Windows 10'un kullanıcı sayısı çok düşmeyeceği için (fazla düşmedi bugüne kadar) diğer firmalar desteklerini kesmez.

Buna kesin bir cevap vermek zor. Çünkü Microsoft işletim sistemlerine olan desteğini keseceği zaman bunun duyurusunu yapıyor.

Geçsen daha iyi olur. Windows 10 her yönüyle Windows 11'den iyi.

Destek konusunu da fazla kafaya takıyorsunuz. 2025 Ekim'de bitse bile Windows 10'un kullanıcı sayısı çok düşmeyeceği için (fazla düşmedi bugüne kadar) diğer firmalar desteklerini kesmez.
Windows 7'ye ilk destek kesildiğinde de kullanım oranı fazla olmasına rağmen bazı firmalar kesti hocam. Mesela Chrome.

Windows 10'da aynı 7 gibi eninde sonunda eriye eriye bitecek.

Peki sence geçmeli miyim?
Ekim 2025'e kadar gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Hatta biraz daha yuvarlarsan 2026'nın başlarına kadar da idare eder. Burada sıkıntı olan konu destek kesildikten sonra tarayıcılar falan da desteğini keseceği için, arkaplanda birsürü güvenlik açığı tetiklenebilir. Tarayıcı kanadında ciddi güvenlik problemleri yaşayabilirsin. Windows 10'un kendisi bir süre daha götürür ama. Valorant falan da ışık hızında desteğini kesmez.

Geri
Yukarı