Windows 10 temiz kurulum vs Update ile kurulum

Keskorian

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi Windows 10 yarın çıkacak. Aklıma takılan şey şu sizce Windows 10 'u update olarak mı kurmalıyım yoksa format atarak mı kurmalıyım? Hangisi daha iyi olur ? Aslıda bilgisayarımın formata ihtiyacı var ama sizce ne yapmalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
ISO dosyaysı olarak mı dağıtılacak yoksa Windows 8.1 gibi update olarak mı gelicek arkadaşlar ?

Rezerve ettim zaten fakat temiz kurulum yapmak istiyorum. Bize ISO dosyasımı vericekler yani nasıl temiz kurulum yapıcaz onu demeye çalışıyorum.

NOT: Microsoft community moderetörlerinden birisi istediğim cevabı vermiş :D

Windows 10 yükseltme olarak yüklenecektir. Bilgisayarınıza format atmış olmazsınız. Ancak Windows 10 'a yükselttikten sonra medya oluşturma sitemizden ISO formatında kurulum dosyalarını indirip bir medya aracı üzerinden temiz kurulum yapabilirsiniz.
Saygılarımla,

Son düzenleme:
Ben tam anlayamadım. Ben Windows 8.1 kullanıyorum temiz bir kurulum yaparak Windows 10 kullanmak istiyorum. Bu işlemi bana adım adım anlatabilir misiniz ?

Ben tam anlayamadım. Ben Windows 8.1 kullanıyorum temiz bir kurulum yaparak Windows 10 kullanmak istiyorum. Bu işlemi bana adım adım anlatabilir misiniz ?
Rezervasyon yaptırdıysan bilgisayarına gelen uyarıdaki güncelleme Windos 10'u bilgisayarınıza temiz kurulum değil update olarak yükleyecek. Eğer temiz kurulum yapmak isterseniz Microsuft'un sitesinden ISO dosyası paylaşılır. Onu indirip USB veya DVD ile temiz kurulum yapabilirsiniz.
USB'ye ISO'yu aktarmak, Windows kurulumu gibi olayların detaylarını sitedeki rehberlerden öğrenebilirsiniz.

Rezervasyon yaptırdıysan bilgisayarına gelen uyarıdaki güncelleme Windos 10'u bilgisayarınıza temiz kurulum değil update olarak yükleyecek. Eğer temiz kurulum yapmak isterseniz Microsuft'un sitesinden ISO dosyası paylaşılır. Onu indirip USB veya DVD ile temiz kurulum yapabilirsiniz.
USB'ye ISO'yu aktarmak, Windows kurulumu gibi olayların detaylarını sitedeki rehberlerden öğrenebilirsiniz.
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Birçok laptop'ın windows 8.1 serial numarası bios'a gömülü halde geliyor. Diyelim ki yükseltme ile window 10 kurduk ve sonrasında temiz kurulum yapmak istedik.Temiz kurulum esnasında serial isteyecektir diye düşünüyorum. Ben biosa gömülü windows 8,1 serialini kullanabilecek miyim ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı