Windows 10 Temiz Kurulum Yapma

Stick

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 işletim sistemimi temiz kurulum ile yeniden kurmak istiyorum. Sistemimde bir adet SSD ve bir adet HDD bulunmakta.
UEFI ile kurulum sırasında iki diski de sıfırlamak istiyorum. Kurulum işleminde ikisi de sıfırlanır mı? Sıfırlanmaz ise ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum işleminde iki diski de biçimlendirmeniz gerekiyor. Biçimlendirmezseniz sıfırlanmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum yapar iken karşınıza kurulum yapmak istediğiniz depolama aygıtını seçebileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz bir ekran ile karşılaşırsınız. Bu ekranda HDD ve SSD aygıtlarınızın bütün sürücülerini seçip ''Sil'' butonuna basın. Sonra Diski bölmek istiyor iseniz bölüm oluşturmak istediğiniz HDD veya SSD aygıtınızın üstüne gelip ''Yeni'' seçeneğine tıklayın. Sizin boyut girebileceğiniz bir kutucuk ve bir onay butonu karşınıza çıkacaktır. Bu boyut otomatik olarak Tek parça olacak şekilde ayarlıdır. Buraya aygıtı bölmek istediğiniz değeri MB cinsinden yazın ve onaylayın. Girdiğiniz değerde yeni bir bölüm oluşturacak ve kalan kısmı ise başka bir bölüm halinde tutacaktır. Dilerseniz onuda bu şekilde bölebilirisiniz. Böldükden sonra bütün oluşan bölümleri biçimlendirin. İşlemleriniz bittikten sonra Windows'u kurmak istediğiniz HDD veya SSD aygıtınızın bölümünü, eğer bölmüş iseniz kurmak istediğiniz bölümü seçerek onaylayın. Seçtiğiniz bölümün kurmak istediğiniz aygıta ait olduğundan emin olun. Ve bu işlemi gerçekleştirdikden sonra sistemin kurulu olduğu ''C'' bölümünde eski windows dosyalarınız (windows.old) adlı klasör bulunmayacak. Bu işlemleri gerçekleştirmek tam anlamı ile Temiz Kurulumdur. Sıfır ve el sürülmemiş, saf halinde bir windows'a sahip olursunuz. Kurulum yapmadan önce önemli dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın. Büyük boyutta dosyalara sahip iseniz Harici bir Harddisk almak size kolaylık sağlayacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı