Windows 10 "Thread Stuck In Device Driver"

Helldorado

Hectopat
Bu sorun 1 aydır var. Ekran kartını yeni değiştirdim. Oyun oynarken biranda mavi ekran verip reset atıyor daha sonra PC açıldığında 5 DK içinde kendini kapatıyor. Hata adı Thread Stuck In Device Driver mavi ekran.
  • İşlemci: AMD FX6300
  • Ekran Kartı: ASUS RX570 4 GB
  • Anakart: ASUS M5A97 R2.0
  • PSU: XIGMATEK X-CALIBRE 600W
BIOS güncel, ekran kartımın driverı güncel.

Minidump: Minidump.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartında sorun yokmu o zaman eski sürücüde de bu mavi ekran hatasını alıyorum. Gün içerisinde bir kere mavi ekran veriyor daha sonra oyunlarda problem çıkarmıyor ama hergün bir kere mavi ekran hatası alıyorum. Birde furmark testini yaptım onların resimlerini buraya mı ekleyeyim.

Evet ekleyin. Sorun yok derken eski sürücüyü kaldırma yerine direk format attığın için dedim. Aldığın hata ekran kartı ile alakalı ve sorun devam ediyorsa ekran kartında sorun var büyük ihtimal ile. Servise gönderip değişim istesen iyi olur.

Dün akşam test yaptığımda 20-25 dk test yapmıştı resim çekmeyi unutmuştum. Sabah tekrar test yaparken 11-13 dk arasında ekran'da siyah çizik gibi görüntüler belirdi ve pc kendini kapattı. Güç kaynağını elimle kontrol ettim olması gerekenden fazlasıyla sıcaktı 2 sn anca tutabildim.

GPU'da sorun vardır o halde. Ama %100 emin olmak istersen farklı bir güç kaynağı ile test edebilirsin. Ama dediğim gibi GPU sorunu büyük ihtimal. Bu sorunları belirtirsen tam olarak inceleme yapıp değişim yaparlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı