Windows 10 Türkçe Teknik Önizleme (9926)

Henüz beta aşamasında olmasına rağmen gayet güzel.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Windows 8 ile insanların kafasında oluşan ön yargı bu işletim sistemi ile kaldırılabilir mi ?

Windows 10'u sıfır kurulum mu yaptınız? Yoksa yükseltme olarak mı kullanıyorsunuz?
Sıfır kurulum yaptım. Tam sürüm çıkanakadar da kullanmaya devam edeceğim.
Açıkçası fazla deneme şansım olmadı ama bazı uygulamalarda/ oyunlarda herhangi bir sorun yaşamadım.

Birde Win 10 bana win 8.1'den daha hızlı gibi geldi.

Sıfır kurulum yaptım. Tam sürüm çıkana kadar da kullanmaya devam edeceğim.
Ben yükseltme yaptım. Açıkçası yavaşlama ve kasma sorunuyla karşılaştım. O yüzden tekrar yeniden başlattığımda gelen ekrandan eski sürüme devam et seçeneğini kullandım. Ayrıca 2 yıllık abonelik sistemiyle almış olduğum Norton İnternet Security antivirüs yazılımı henüz desteklemediği için açıkçası virüslere karşı pek sağlıklı bulamadım ve korktuğum için eski Windows 7 sürümüne dönüş yaptım. Sizin tavsiyeniz nedir? Sıfır kurulum yapıp kullanmalı mıyım?

@HKN Kesinlikle, Temiz Kurulum en iyisi.(y)

Virüsler PC'ye kolay kolay bulaşmaz, yani en azında siz virüsleri davet etmediğiniz sürece.
Windows 10'da W. Defender kullanıyorum. Bilinmedik sitelere girmiyorum, olur olmaz linkleri tıklamıyorum/ indirmiyorum. Böyle bir durumda ne olabilir ki ?
Windows 10 konusunda tercih sizin. Ama Temiz Kurulum yaparak en azından deneyin derim.:)

@HKN Kesinlikle, Temiz Kurulum en iyisi.(y)

Virüsler PC'ye kolay kolay bulaşmaz, yani en azında siz virüsleri davet etmediğiniz sürece.
Windows 10'da W. Defender kullanıyorum. Bilinmedik sitelere girmiyorum, olur olmaz linkleri tıklamıyorum/ indirmiyorum. Böyle bir durumda ne olabilir ki ?
Windows 10 konusunda tercih sizin. Ama Temiz Kurulum yaparak en azından deneyin derim.:)
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Temiz kurulum yapıp kullanmaya devam edeceğim. En azından son kullanıcı sürümü yayınlandığında sorunsuz ve öncelikli olarak yükseltme imkanım olmuş olur.

Ben temiz kurulum yapmadım eski sürümü windows 10 vardı ona yükseltme şeklimde yükledim teknik önizleme olduğu için bazı problemler çıkabiliyor yada benim bilgisayarım biraz eski olduğundanda olabilir başlat menüsü bug a girmişti bende dün hiç bir şekilde açılmıyordu yeni ayarlar arayüzü bildirim hekranı arama sekmesi açılmıyordu bende acronis ile 8.1 imi yedeklemiştim tekrar ona döndüm ama dönerken D diskini biçimlendirip tek parça halinde C diye bir disk oluşturdu herneyse ben teknik önizlememi yaptım sizlere de sundum tekrar kurmak için piyasaya çıkmasını bekleyeceğim.

Dip NOT: Sorularınıza 1 yada 2 gün sonra cevap vereceğim çünkü bu yazdığım cevap da ki türkçe hataları yüzünden 1 kaç gün banlanabilirim, benim türkçem bozuk değil ama türkçe 87 yıldır bozuk.. hadi kalın salıcakla.

Windows 10 çıktığında tam bir release geldiğinde kurmayı düşünüyorum şimdi dosyalarımı kaybetmek istemem bir modder olduğumdan :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı