Windows 10 Ücretli mi?

T1meG0ESB4ck

Decapat
Arkadaşlar bilgisayara Windows 10 Pro 64 Bit 1903 sürümünü kurmuştum. Kurulumda ürün anahtarım yok demiştim. Kurulduğunda Windows etkinleştirildi yazdı. Şu an etkin görüküyor. Etkinleştirmeme gerek var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eskiden Wİndows 10'a yükseltme yaptıysanız Windows 7 lisansın ile Windows 10 etkinleştirilmiş. Formatınızı orijinal kurulum dosyaları ile yapıyorsunuzdur zaten. Ana kartınıza işlendi sanırım lisans. Yanlışım varsa düzeltirsiniz son cümlem ile ilgili.
Bilgisayara her format attığımda Windows 10 lisanslı olarak görüküyor.Bende ücretsiz sanıyordum.
Bilgisayarı aldığımda Windows 7 starter lisanslı gelmişti.
Ya onun lisansı yada Microsoft ücretsiz yapmış.
İşin garip yanı Windows 7 starter lisansım bilgisayardan 3 parça değiştirdiğim için ya da biosumu güncellediğim için çalışmıyordu.Sadece Windows 10'da çalışıyor.

Eskiden Wİndows 10'a yükseltme yaptıysanız Windows 7 lisansın ile Windows 10 etkinleştirilmiş. Formatınızı orijinal kurulum dosyaları ile yapıyorsunuzdur zaten. Ana kartınıza işlendi sanırım lisans. Yanlışım varsa düzeltirsiniz son cümlem ile ilgili.

Çözüm
Ürün anahtarını kontrol ettim. Windows 7 starterin lisansı. Evet eskiden güncelleme yapmıştım. Anakarta nasıl işlendi bilmiyorum ama bir şekilde olmuş.
Ama Casper BIOS dosyası vermediği için ben de modlu BIOS yükledim ve lisansım bozulmuştu. Ama Windows 10'da ilginç bir şekilde çalışıyor. Ben lisans BIOS'a gömülü sanıyordum. Anakarta gömülüymüş sanırım.
Sorun çözülmüştür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı