Çözüldü Windows 10 UEFI kurulumunda "UEFI'yi seçin" hatası nasıl çözülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DoctorMehmet

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
970 evo plus
Ekran kartı
Asus rx 570
Anakart
Gigabyte B450 ms2h
İşlemci
Amd r5 1600 af
Windows 10 format atmak istiyordum birinci flashima UEFI digerine eski BIOS ISO yukledim BIOS'tan CSM Support kapatinca M.2 SSD + UEFI'li ISO flash görmüyor. Normal eski BIOS format yapmaya calisinca sorun olmuyor.
Resimdeki gibi oluyor bu iki secenekle kurulum ekranina gidince sürücü bulunmuyor hatasi geliyor. CSM Support acinca iki secenegide UEFI yapinca M.2 + flash gozukuyor lakin bu sefer de kuruluma gidince BIOS'tan UEFI'yi acin hatasi almaktayim, ne yapmaliyim? UEFI'den vaz mi gecmeliyim?

IMG_20240316_180023.jpg

IMG_20240316_175456.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS'a gir ve restore defaults save yap. USB belleği normal komple biçimlendir. Win 10 ISO dosyasını Rufus ile UEFI-GPT olarak yazdır.

Sonra CSM disable yap, sonra save yap. Sonra USB'den sistemi boot etmeyi dene. Boot edemezsen tüm portlara tek tek takıp dene.
BIOS'a gir ve restore defaults save yap. USB belleği normal komple biçimlendir. Win 10 ISO dosyasını Rufus ile UEFI-GPT olarak yazdır.

Sonra CSM disable yap, sonra save yap. Sonra USB'den sistemi boot etmeyi dene. Boot edemezsen tüm portlara tek tek takıp dene.

Çözüm

BIOS'a gir ve restore defaults save yap. USB belleği normal komple biçimlendir. Windows 10 ISO dosyasını Rufus ile UEFI-GPT olarak yazdır.

Şu an MBR kurulum yapıyorum kurulunca temiz bir UEFI GPT yazdırır dediklerinizi denicegim ama bundan önce ki uefi ile dediginiz gibi denediğimde kurulum ekranı gelmeden UEFI acmami istenen mesaj ile karsilasiyorum secure açınca sorun kalkıyor lakin bu sefer de flash + M.2 SSD okumuyor ben denedikten sonra yazarım.

BIOS'a gir ve restore defaults save yap. USB belleği normal komple biçimlendir. Windows 10 ISO dosyasını Rufus ile UEFI-GPT olarak yazdır.

Hocam dediklerinizi uyguladım sonuç başarılı oldu teşekkür ederim, ilk resimde Fast boot seçeneği aktif edeyim mi kapalı, açık ve Ultra Fast seçenekleri var hangisi iyidir ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı