Windows 10 UEFI olarak kurulmama sorunu

ysensoy40

Hectopat
Daha fazla  
Acer N15Q1 laptopa Windows 10 UEFI kurmak için, sitenizdeki Windows 10 UEFI flash belleği hazırlama rehberini izleyerek Rufus'la hazırladım. BIOS'ta modu UEFI seçtiğim zaman flash belleği görmüyor. Legacy seçtiğim zaman flash belleği görüyor. Mecburen legacy seçip Windows kurulumu yaptım. Şimdi Windows UEFI olmadı galiba. UEFI kurmak için BIOS'ta UEFI modunu seçmem gerekmiyor muydu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rusuf'taki işlemleri yanlış yapmışsınız. UEFI GPT ayarı seçili olmalı USB yazdırırken.
Cihazda da UEFI ayarları açık olmalı, Boot kısmında UEFI yazan USB'yi seçip kurmalısınız.

Rusuf'taki işlemleri yanlış yapmışsınız. UEFI GPT ayarı seçili olmalı USB yazdırırken.
Cihazda da UEFI ayarları açık olmalı, Boot kısmında UEFI yazan USB'yi seçip kurmalısınız.

Rufustaki işlemleri yanlış yapmadım. Şimdi de dell inspiron i5 7000 gaming laptopa flashtan format atacağım, açılış ekranında uefı boot da flash görünmüyor, legacy boot da var.
20180125_200520-min (1)_800x600.jpg

Ekran Alıntısı.PNG

Rüfustaki işlemleri de bu şekilde yaptım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı