Windows 10 Ürün Anahtarının Otomatik Girilmesi

MEHMET TATLI

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Research&Development Engineer
Hocam El Capitan kurarken sistemi bozdum. Bende temiz format atayım dedim. Format aşamasında benden ürün anahtarı istemedi. Masaüstü açılınca bakıyorum ve "bu cihazda Windows 10 dijital bir destek hakkıyla etkinleştirilmiştir" yazıyor. Bu normal mi?

Eğer temiz kurulum yaparken windowsu kurduğunuz diski silmeyip üstüne kurduysanız normaldir.
Temiz kurulumda disk formatlanarak yapılır zaten. Diski tamamen sildim. Sonra yeniden oluşturup windowsu kurdum.
Bununla alakası yok. Lisansı Bios gömülü lisans.
Hocam lisans biosa gömülü ancak daha önceki temiz kurumlarımda bu olay olmamıştı. 2 defa temiz kurulum yaptım bundan önce w8.1 ve w10 olmak üzere. Onları yaparken lisansım biosa gömülüydü ancak yinede lisan anahtarını girmemi isterdi ancak bu kez istemedi. Bu işte bir iş var ama ne?

Şöyle tahmin ediyorum. Sizin linsansınız örnek veriyorum profesyonel diyelim. Siz gider de home kurarsanız lisans anahtarı isteyecektir

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle tahmin ediyorum. Sizin insansınız örnek veriyorum profesyonel diyelim. Siz gider de home kurarsanız lisans anahtarı isteyecektir
Yapmayın :D Böyle bir acemilik yapacak adam değilim ben. Bilemiyorum ama sorun çıkmaz inşallah.

1 aydır kullanmakta olduğum yada kullanmaya çalıştığım msi GT72S 6QE Dominator Pro G modeline bugün temiz kurulum yapayım dedim. Oyunlarda dakikada bir anlık takılmalar beni inanılmaz derecede sinirlendirdi. Yapmadığım, denemediğim, araştırmadığım hiç bir şey kalmadı. Bende son çare olarak temiz format atayım dedim. Ama format sırasında bile sorun çıkardı. Format ekranında disk sürücü silme biçimlendirme bölümünde mekanik diski görüyor ama bizim süper raid bilmem ne muhteşem SSD görünmüyor. Ayrıca sizinde bahsettiğiniz ürün anahtarının istenmemesi durumu bende de oldu. Sanırım Windows yeni bir moda başlatıyor.

Cevap zaten verilmiş: "Bu cihazda Windows 10 dijital bir destek hakkıyla etkinleştirilmiştir"

Windows 10 bir kereye mahsus anahtar ister. Diğer formatlarda otomatik etkinleşir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı