Windows 10 "UNEXPECTED-STORE-EXCEPTION" Mavi Ekran Hatası

BarneY

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar açıkken bir anda bu sorunu aldım. Arada bir donuyor kasadan kapatıp açmak durumunda kalıyorum, yardımcı olabilecek var mı?
WhatsApp Image 2019-05-24 at 17.05.05.jpeg

Öncelikle BİOS dan bak bir bakalım. Sürümün kaç ? Atacağım siteye gir ordaki driverlardan eskiyse BİOS sürümün siteden güncel bios yazan yere gir ve güncel BİOS indir. Flash Bellek ile atıcaksın. İnternette videolu anlatımı fazlası ile var. Aman dikkat et doğru olanı indirdiğine.. Ayrıca BİOS güncellemesi yapar iken elektrik kesintisi olmasın. Anakartı servise göndermek zorunda kalabilirsin. Tekrar Daha bilgili birinin onayını alalım. @Murat5038 @claus çünkü sitede sanırım senin anakartın V2 modelide var. Anakartın hangisi ise onun kini indiricen

Akşam eve gittiğimde tüm sürücülere bakacağım, yalnız Flash Bellek türü boyutu önemli mi ?

Akşam eve gittiğimde tüm sürücülere bakacağım, yalnız Flash Bellek türü boyutu önemli mi ?
Yok zaten bios dosyası ufak bir dosya.. 9 16 mb arası.. Usb fat32 şeklinde biçimlendiriceksin. Usb nın içine sonra bios dosyasını atıcaksın. Sonra biosa girip ordan yukluceksın. Video izlesen daha net anlarsın

Araştırmamıştım bilmiyordum, bilgi için teşekkürler.
Rica ederim. Mavi ekran alınca direkt paylaşırsın dosyayı. BIOS'u arkadaşın dediği gibi modelden tam emin değilsen mavi ekran olmasını bekle ondan sonra zaten ben veririm sana doğrusunu güncel değilse.
RAM değerlerini yükseltmek de arada mavi ekranlara sebep olabilir düşürerek kontrol edebilirsin. Tabi dosyaları paylaşmadan bir şey değiştirme.

Bende ki BİOS sürümü F24, en son sürüm F32 gözüküyor, onu indirip bir USB ye atacağım. Umarım hatalı işlem yapmam :(
Rica ederim. Mavi ekran alınca direkt paylaşırsın dosyayı. BIOS'u arkadaşın dediği gibi modelden tam emin değilsen mavi ekran olmasını bekle ondan sonra zaten ben veririm sana doğrusunu güncel değilse.
RAM değerlerini yükseltmek de arada mavi ekranlara sebep olabilir düşürerek kontrol edebilirsin. Tabi dosyaları paylaşmadan bir şey değiştirme.
Tamamdır tekrar mavi ekran aldığımda dosyaları paylaşacağım.
Merakımdan soruyorum acaba GTA5 oyununda takılmaların donmaların sebebi de BİOS un güncel olmayışı olabilir mi ?

Merakımdan soruyorum acaba GTA5 oyununda takılmaların donmaların sebebi de BİOS'un güncel olmayışı olabilir mi ?
Performansa etki eden bir güncellemeyi yapmadıysanız evet etkileyebilir.

USB yi pc ye takamadım USB bozuk sanırım bayağı eski zaten. Yarın tekrar deneyeceğim başka USB ile.
Tamamdır. Usb ni fat32 olarak biçimlendir. Daha sonra biosuna uygun bios uptade dosyasını usbnin içine at. Mavi Ekran hatası alırsanda, Murat hocama minidump dosyalarını atarsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı