Windows 10 Update Kapatma Sorunu

Lrne

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar herkese, yakın zamanda son sürümdeki sıkıntılardan dolayı format atıp 1709'a geçmiştim. Format sonrası da Windows Uptade'i kapatmıştım ta ki birkaç gün öncesine kadar. 2 gün önce kapalı olduğu halde, nasıldır bilinmez ama Update açılmış ve güncelleme almış. Kapadım dün ama tekrar açılmış ve yine güncelleme almış. Tekrar tekrar kapadım fakat yine de kendi kafasına göre açılmış ve biraz önce büyük güncellemeyi alıp, 1803 sürümüne geçti.

Ben mi yanlış yerden kapatıyorum anlamadım. Bir sorayım dedim. "Services.msc" Hizmetlerden kapatıyorum. Umarım performans düşüklüğü olmaz, sinirim bozuldu.

Screenshot_2.jpg

Devre dışı olacak.

Eğer arkadaşların dediği olmaz ise Windows Update ayarlarından "geçici olarak güncelleme almayı kapatın" bölümünden 35 gün aralıklarla kapatabilirsiniz.

Açılması imkansız
Öyle bişey imkansız değil :)
1- Program ekle ve kaldıra gir ve Windows 10 x64 update ve başka bir security güncellemesi mevcut eğer varsa update assistant bunu da kaldır. Güncelleme ile gelen onları kaldır kısacası.
2- Aramaya görev zamanlayıcı yaz sırası ile kitaplık > microsoft > windows > update orchestrator olacak. Burada update assistantları devre dışı bırak.
3- Şimdi services.msc den kapatabilirsin.

Evet önce durdur daha sonra; özellikler - başlangıç türünden, devre dışı'nı seçiyorum ve inatla kendi kendine açıldı şaşkınım. Artık iş işten geçti, tekrar format atıp eski sürüme dönersem önerileri deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı