Windows 10 Update kapatma

ugurzengin

Decapat
İş yerine Acer marka, lisanslı 3 adet bilgisayar aldık. Güncelleme uzun sürüyor diye kapatıyorum çünkü standart işler yapılıyor, gerek yok güncellemeye. Kapatınca, 2-3 ay sonra tekrar Update aktif hale geliyor. Buna Microsoft mu müdahale ediyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapatmak hakkında pek bilgim yok. Geçici olarak kapattığım oldu, tekrar açılıyorsa bir çözüm sunamam. O konuyu başkalarına bırakıyorum.

Benim takıldığım başka bir boyutu var. İnternet veya harici bir depolama birimi ile alakanız varsa, güncellemeler gereklidir. Güvenlik ve hata düzeltmelerini içerir. "İş yerinde standart işler" olarak belirttiğiniz kullanımda, güvende olacaksınız diye bir kaide yok. Tamamen dışarıya kapalı ve özel bir amaca hizmet eden bir sistemde ise belki olabilirdi.

win+r ile çalıştırı açın oraya msconfig yazıp enter deyin ordan hizmetler sekmesine gelin ve windows update yi bulun ve yanındaki tiki kaldırın uygyulaya basın ve tamam deyip çıkın pc yi yeniden başlatın ve güncellemelere gülü güle deyin

Bende yeni bir sistem toplayacağım yakında güncellemeleri kapamayı düşünüyordum sanırım baya mantıksız bir kararmış.

Açık konuşmak gerekirse işletim sisteminin güncellemelerini kapatmak bana hiçbir zaman mantıklı gelmedi. Evet belki de akıllı eskitmeyi göz önüne alabiliriz ama yine de şu ana kadar kötü bir durumla karşı karşıya gelenin sayısı bir elin beş parmağını geçmez.

Hizmetler kısmından tamamen devre dışı bırakabilirsin, program indirmene gerek yok basit bir yol.
Hizmetlerden devre dışı bıraktığında Windows Update kendini geri açabiliyor veya Update bozabiliyorsun tek bir paket yuklemek istediğinde. Yanlış hatılamıyorsam bu programla devre dışı bıraksan bile Microsofttan indirip elle Update yükleyebiliyorsun. (Bazı Update belirli programların çalışması için lazım.)

Hizmetlerden devre dışı bıraktığında Windows Update kendini geri açabiliyor veya Update bozabiliyorsun tek bir paket yuklemek istediğinde. Yanlış hatılamıyorsam bu programla devre dışı bıraksan bile Microsofttan indirip elle Update yükleyebiliyorsun. (Bazı Update belirli programların çalışması için lazım.)
Hayır, ben devre dışı bırakıyorum 1 ay sonra geri açıp güncelleme yapıyorum hiç bir bozukluk olmuyor.

Windows10 Update leri kapatmak için Hizmetlerden Kaldırmak gerekiyor.
Devre Dışı yaptığımızda ilerleyen günlerde tekrar açılıyor.
Güncelleştirmeleri tamamen Kapatmak için;

Hizmetlerden:
Windows Update ve Ochestrator Servis'i Durdur Diyoruz.

CMD'yi Yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki kodları yazıp Enter lıyoruz.
sc delete wuauserv
sc delete usosvc

Güncelleştirmeler tamamen kapanmış olacaktır.
Detaylı Video anlatım için;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı