Windows 10 Update Tamamen Kapanmıyor

xBuLuTx

Kilopat
Yer
El Celler de Can Roca
Daha fazla  
Arkadaşlar Hizmetler kısmından Windows Update'i kapatıyorum ancak tekrar açılıyor. Ne yapmam gerekli? Kapatma nedenim ise oynadığım oyunlarda ciddi anlamda performans düşüklüğü yaratıyor. Ne olursa olsun kapatmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arama kısmına "gpedit.msc" yazıp enter'layın, ardından Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > Windows Update adresine girin. "Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır" a tıklayın ve sol taraftan "İndirme ve otomatik yükleme için uyar"ı seçin ve uygulayın. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra sorununuz çözülmüş olacaktır.

Hiç bir şey yapamazsınız. "Services.msc" den de kapatsanız, ayarlardan da kapatsanız böyle bir şey maalesef olmuyor, ama windows update'in güncelleme yapma saatini saat gece 2 ile 8 arasına ayarlarsanız veya bilgisayarınızın kapalı olduğu herhangi bir saat de olabilir tabii ki windows update mecburen güncelleme yapamamış olur.

Home veya Yerel Grup İlkesi Düzenleyici içermeyen herhangi bir sürüm kullanıyorsanız "Stop Windows 10 Spying" kullanmanız gerek.

Arama kısmına "gpedit.msc" yazıp enter'layın, ardından Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > Windows Update adresine girin. "Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır" a tıklayın ve sol taraftan "İndirme ve otomatik yükleme için uyar"ı seçin ve uygulayın. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra sorununuz çözülmüş olacaktır.
(İndirme ve otomatik yükleme için uyar) bu kısımı bulamadım ancak dediğiniz yere iki kere tıklayınca sol üstte ''Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır'' kısmının altında Devre Dışı Bırakıldı kutucuğunu işaretledim doğru mudur?

(İndirme ve otomatik yükleme için uyar) bu kısımı bulamadım ancak dediğiniz yere iki kere tıklayınca sol üstte ''Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır'' kısmının altında Devre Dışı Bırakıldı kutucuğunu işaretledim doğru mudur?

Bu şekilde olmalı.
1570388390766.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı