Çözüldü Windows 10 Update yapmayınca mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Rx 570

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı: Gigabyte Aorus Rx570 4gb | İşlemci: Amd Ryzen 3 3200G | Ram: Corsair Vengeance 8x2 3200MHz | Anakart: Gigabyte A320M-S2H | SSD: Samsung 970 Evo Plus 250gb, Adata SU630 240gb | HDD: WDblue 320gb
Tamamen rastgele denk geldiğimi sanıyordum ama son zamanlarda ilgili çekti. Ne zaman bir Windows güncellemesi olsa ve ertelesem bilgisayarım mavi ekran veriyor, yeniden başlıyor ve açılırken güncellemeyi yapıyor. Her zaman mavi ekran aldığımda güncelleme gelmiş oluyor. Windows bunu masuz mu yapıyor, benden başka fark eden var mı?
Ne olur ne olmaz minidump dosyamı ekliyorum.

Çözüm
Tamamen rastgele denk geldiğimi sanıyordum ama son zamanlarda ilgili çekti. Ne zaman bir Windows güncellemesi olsa ve ertelesem bilgisayarım mavi ekran veriyor, yeniden başlıyor ve açılırken güncellemeyi yapıyor. Her zaman mavi ekran aldığımda güncelleme gelmiş oluyor. Windows bunu masuz mu yapıyor, benden başka fark eden var mı?

Valorant, Malwarebtyles ve AMD Ekran Kartı Driverınızdan kaynaklanıyor.
Malwarebtyles'ı silin. AMD ekran kartı Driverınızı silip, yükleyin.
Valorant için ise Vanguard'ı silip tekrar yükleyin.

Valorant, Malwarebtyles ve AMD Ekran Kartı Driverınızdan kaynaklanıyor.
Malwarebtyles'ı silin. AMD ekran kartı Driverınızı silip, yükleyin.

Çözüm
Valorant, malwarebtyles ve AMD ekran kartı driverınızdan kaynaklanıyor.
Malwarebtyles'ı silin. AMD ekran kartı driverınızı silip, yükleyin.

Tamamdır hocam teşekkürler, deneyip dönüş yapacağım.

Valorant, malwarebtyles ve AMD ekran kartı driverınızdan kaynaklanıyor.
Malwarebtyles'ı silin. AMD ekran kartı driverınızı silip, yükleyin.

Hocam tekrardan bir mavi ekran hatası aldım, minidump dosyası bu şekilde.

Son düzenleme:
Sorun My Summer Car adlı Steam oyunu ile ilgili gibi. Onu kaldırın.

Hocam çoğu oyunu oynarken mavi ekran hatası alıyorum, sanırım My Summer Car ile alakalı değil. Bazen Google bazen de Spotify gibi uygulamalar açılmıyor ve Discord sürekli olarak yeniden başlıyor. RAM problemi gibi geldi bana.

Hocam çoğu oyunu oynarken mavi ekran hatası alıyorum, sanırım My Summer Car ile alakalı değil. Bazen Google bazen de Spotify gibi uygulamalar açılmıyor ve Discord sürekli olarak yeniden başlıyor. RAM problemi gibi geldi bana.

Memtest86 testi yapar mısınız?

Son düzenleme:
Hocam ilk 2 Pass bitti şu anda 0 hata gözüküyor, testin bitmesi ne kadar sürer tahmini?

Test bitti ve 0 hata bulundu.

Doğru ekran kartı sürücüsünü yüklediğinize emin misiniz? https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-570

İşlemcinizin dahili grafiğini de güncelleyin.

Bunlardan da çözüm olmaz ise SFC scannow taraması şart.

Doğru ekran kartı sürücüsünü yüklediğinize emin misiniz? https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-570

İşlemcinizin dahili grafiğini de güncelleyin.

Bunlardan da çözüm olmaz ise SFC scannow taraması şart.

Safe mode da DDU ile temizleyip en son çıkan WHQL sürücüyü kurdum ve önceden neredeyse kurmadığım sürücü kalmadı RX570'in WattMan sorunları nedeniyle.

DISM ve SFC /scannow komutlarını uyguladım.

Safe mode da DDU ile temizleyip en son çıkan WHQL sürücüyü kurdum ve önceden neredeyse kurmadığım sürücü kalmadı RX570'in WattMan sorunları nedeniyle.

DISM ve SFC /scannow komutlarını uyguladım.

Dahili grafiğinizi güncellediniz mi?
Bunu yapın sonra tekrardan mavi ekran alırsanız yazın.

Geri
Yukarı