Windows 10 USB belleği açılmıyor

ncl

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI H55M-E23 Mainboard
i3 550 3.20GHz
2x 2GB DDR3 RAM
AMD Radeon 5570 2GB
WD Green 240GB Sata SSD
Windows 10 21H2 Ognitorenks Edition
Meslek
Muzik Produktoru & Grafik Tasarim ve Video Editoru
Öncelikle herkese merhaba, içinde Windows 10 kurulum dosyaları olan bir flash belleğim var fakat BIOS ekranında flash bellek seçiliyken açılmıyor. Sadece köşede yanıp sönen çizgi var. Başka bir şey olmuyor. Eksik bir dosya var mı?

16595668398238740635017125924166.jpg

16595667549766212684687546972114.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Orada 5-10 saniye bekledikten sonra kurulum ekranı geliyordu. NTLite falan yazıyor, orijinal ISO ile deneyin. Kendiniz NTLite ile yanlış bir şey yapmış olabilirsiniz.

Daha önce Rufus ile yazdırmış olduğum çalışır vaziyetteki USB bellek bu şekilde, isterseniz inceleyebilirsiniz dosya boyutlarını ve dosya sayısını, ardından başka USB portu ile denemenizi öneririm olmaz ise sıfırdan bir kurulum belleği yazdırmayı deneyebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Untitled.png
    Untitled.png
    61,5 KB · Görüntüleme: 19
Orada 5-10 saniye bekledikten sonra kurulum ekranı geliyordu. NTLite falan yazıyor, orijinal ISO ile deneyin. Kendiniz NTLite ile yanlış bir şey yapmış olabilirsiniz.
Normalde her format attığımda bu şekilde bu sürümden atıyorum. Güncel sürüm atarsam bilgisayarımın performansı düşüyor. Ayrıca bu flashbelleğin içindeki kurulum dosyalarını ellemeden çıkartmıştım ve sonradan normal şekilde koydum. Flashbeleğin ikonu normaldi ve disk ismini, iso dosyasının isminin aynısından yaptığımda eski ikonu geri geldi. Ben de oldu diye düşünmüştüm ama çalışmıyor. Tekrardan biçimlendirip rufus ile iso dosyasını ayıklamam gerekiyor mu?

@ncl yani, hiç Rufus ile yazdırmadan direkt ISO dosyasını USB'in içine mi attın? Rufus ile yazdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı