Çözüldü Windows 10 USB 'den Temiz Kurulum Yaparken Hata

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

98046

Kilopat
Makaleler
4
Bilgisayarım, günlük kullanımda zorlayacak hiçbir şey yapmadığım halde sanki elektrik kesilmiş gibi aniden kapanıyor (daha önce bununla ilgili bir konu açmıştım ama çözüm önerisi alamadım). Bende faydası olabilir diye temiz kurulum yapmayı denedim ama "Replace the disk then press any key"hatası alıyorum. Usb olmadan başlatmayı denediğimde ise "Bir hata oluştu" mesajı alıyorum ve bu nedenle kurulum yapamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim...

Bu hatayı tam olarak nerede alıyorsunuz ?
Windows'u Usb bellek üzerinden kurmak istediğimde alıyorum. "Replace the disk then press any key" yazıyor. Sonra bilgisayar sabit disk üzerinden başlıyor. Ayrıca usb'yi bios'tan 1. sıraya alıp kumayı da denedim. Boot menüsünde gözükmesine rağmen bios'ta gözükmüyor. Usb olmadan kurmak istediğimde ise "bir hata oluştu" yazıyor. Konuda bahsetmiştim, bunu yapmak istememin nedeni bilgisayarımın zorlayacak bir şey yapmadığım halde elektrik kesilmiş gibi aniden kapanmasıdır. İlginize teşekkür ederim. Yardımcı olursanız sevinirim...

Kapanma sorunu bende de olmuştu. Psu kaç watt?
Laptop kullanıyorum. Şarj aleti 75 watt.

UEFI değil BIOS modunda hazırlayın belleği.
Sistemin UEFI desteklemediğini zaten biliyordum. Bu yüzden "BIOS ya da UEFI-CSM için MBR Bölüm Düzeni"ni seçmiştim. Ama bahsettiğim hatayı alıyorum. Dosya sistemini FAT32 yerine NTFS olarak yazarsam sorun çözülür mü? Ya da başka bir öneriniz var mı?

Zaten UEFI olmayan sisteme NTFS ile kurarsınız.
NTFS yapınca USB'deki sorun çözüldü ama bilgisayarın elektrik kesilmiş gibi birden bire kendini kapatması sorunu yüzünden defalarca denememe rağmen kurulum yapamadım. Her denediğimde kurulumun ortasında fan çok gürültülü bir şekilde çalışmaya başlıyor ve sonra bilgisayar aniden kendini kapatıyor. İçini açıp temizledim, laptop soğutucu aldım ama sorun çözülmedi. Lütfen yardımcı olur musunuz?

O ayrı bir konu. Bu sorun için konu açtıysanız oradan devam edin. Cİhazın özelliklerini konunuzda belirtin.
Tamam. Konuyu bulamadım, tekrar açacağım. O konuda da yardımcı olursanız sevinirim. Zira donanım konusunda çok bilgili olduğunuzu düşünüyorum. Çok teşekkür ederim...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı