Windows 10 Uygulamalarının Silinmesi

Gamble94

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba;

Hayatta yapmayacağım bir şey yaptım ve ccleaner programıyla pc'yi tarayıp çerezleri vb şeyleri temizledim. Ondan sonra tüm windows uygulamalarım silindi ve hiçbir şekilde geri getiremiyorum. İsimleri @ tarzı bir şeyler oldu. Formatta atmak istemiyorum daha yeni temiz kurulum yaptım. Yardımcı olma şansınız varsa sevinirim.

ss.jpg

Düzeltmek mümkün ama biraz uzun bir iş. Yakın tarihlerdeki bir sistem geri yükleme noktasına dönmeye çalış.

Denedim, sistem geri yüklemede herhangi bir artısı olmadı. Mümkünse uzunluğu hiç önemli değil. Saatlerce uğraşabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olmama ihtimali de var ancak başka yolu yok. Sistem geri yükleme bu sorunu kesin düzeltirdi ama o noktada herhalde bir sıkıntı var.

Arama kutusuna powershell yaz en üstte görünen uygulamaya sağ tıkla ve yönetici olarak çalıştır. Aşağıda eklediğim kodu PowerShell' yapıştır [Enter]. İşlem biraz uzun sürebilir ve hata mesajı verebilir görmezden gel. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıp uygulamaları kontrol et. İşe yaramazsa dosyalarını koruyarak Windows'u sıfırlayabilirsin, böyle bir seçenek var.

Kod:
Get-AppxPackage -allusers | foreach {Add-AppxPackage -register "$($_.InstallLocation)\appxmanifest.xml" -DisableDevelopmentMode}

Bunu denedim kardeşim, herhangi bir şey olmadı. Tüm seçenekleri denedim. Çıldırıp bir delilik yapıp formata gideceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format değil. İşlem merkezi => Tüm Ayarlar => Güncelleştirme ve güvenlik ekranına gel sol taraftan Kurtarma bölümünü seç ve ana ekranda Başlayın tıkla. Dosyalarını saklayarak Windows'u sıfırlayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı