Windows 10 uyku modunda PC yeniden başlama sorunu

Microsoft'un sitesinde sordum, donanımsal arıza olabilir dediler, yani güncelleme ile çözülür demelerini bekledim ben, güncelleme ile de olmayacak galiba. Servise gönderdim bilgisayarı.
Ben de bugün cihaz üreticisi ve microsoft ile görüştüm. Aynı şeyleri söylediler. Senin cihaz servisten gelsin düzelirse ben de gönderirim.

Ben de bugün cihaz üreticisi ve microsoft ile görüştüm. Aynı şeyleri söylediler. Senin cihaz servisten gelsin düzelirse ben de gönderirim.
Servis bugün onarımı tamamlamış. Windows 10'dan ve driverların birinden kaynaklanıyormuş ve sanırım kendileri de çözememişler ki fabrika Sürümü Windows 8 yüklemişler.

Bana da mail attılar Windows 8'e geri dön diye. Sende sorun çözüldü mü şuan ?
Ben windows 10'ı formatladığım için direkt Windows 8'e geri dönemedim, iso indirip dvdye yazdırdım ve o dvd ile geçtim. Yine de düzelmemişti. Kendileri fabrika çıkışı Windows 8 yüklemişler, daha bilgisayarı bana göndermediler, telefonda öğrendim bunu, peki sorun çözülmüş mü diye sorduğumda evet dedi telefondaki görevli. Notebook gelirse kontrol edip yazarım.

Ben windows 10'ı formatladığım için direkt Windows 8'e geri dönemedim, iso indirip dvdye yazdırdım ve o dvd ile geçtim. Yine de düzelmemişti. Kendileri fabrika çıkışı Windows 8 yüklemişler, daha bilgisayarı bana göndermediler, telefonda öğrendim bunu, peki sorun çözülmüş mü diye sorduğumda evet dedi telefondaki görevli. Notebook gelirse kontrol edip yazarım.
Son durumu bildireyim size. Bilgisayar elime bugün ulaştı. Windows 8 yükleyip göndermişler. Test ettik sorun yok diye kağıt bırakmışlar kutuya ama problem devam ediyor. Çözmemisler yani. Bilmiyorum bundan sonra ne yapacağım.

Aynı sorun bende de var şu an ama windows 8 yada windows 10 da karşılaşmadım. Ne zaman windows 10 1511 güncellemesini yaptım bu sorunla karşılaştım. Acaba bana yardım edebilir misiniz?

Aynı sorun bende de var şu an ama windows 8 yada windows 10 da karşılaşmadım. Ne zaman windows 10 1511 güncellemesini yaptım bu sorunla karşılaştım. Acaba bana yardım edebilir misiniz?
Sorun sürücülerle ilgilidir. Driver Identifier programıyla eski sürücülerinizi öğrenebilirsiniz. Konuyla ilgili olan sürücü Intel Management Engine sürücüsü. Bu sürücüyü Intel sitesinden girip indirin.

İntel Management Engine Interface Driverini anakartının veya laptop üreticisinin kendi sitesinden indirip güncellediğin zaman uyku sorunun çözülecektir.

Teşekkürler.

Asusun sitesinde bende yüklü olan İntel Management Engine Interface in daha düşük bir versiyonu var. Bendeki daha güncel ama sorun devam ediyor. BİOS um da güncel ayrıca.

Driver booster kullanıyorum bu arada

Güncel BİOS sürümünü tekrar yükledim ve sorun çözüldü.

Geri
Yukarı