Çözüldü Windows 10 Uyku Modundan Kendi Kendine Uyanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

*!!NIGHT!!*

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 kullanıyorum ve masaüstü bilgisayarımı uyku moduna aldıktan sonra yaklaşık yarım saate kendi kendine uyanıyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

Çözüm
Denetim Masası ardından Güç Seçeneklerine gir seçili olan plandan uyandırma zamanlayıcılarına izin ver seçeneğini devre dışı bırak örnek olarak bir fotoğraf bırakayım.
Ek Açıklama 2020-02-01 010100.png
Komut istemine şu komutu yazarak son uyandıranın ne olduğunu görebilirsiniz:
Kod:
powercfg -lastwake
Burada önemli nokta, bu sizin isteğiniz dışında gerçekleşen kendi kendine uyanmadan sonra yazmalısınız komutu. Örneğin bende ethernet buna sebep oluyordu ve ethernetin bilgisayarı uyandırmasını engelleyerek çözmüştüm.

Komut istemine şu komutu yazarak son uyandıranın ne olduğunu görebilirsiniz:
Kod:
powercfg -lastwake
Burada önemli nokta, bu sizin isteğiniz dışında gerçekleşen kendi kendine uyanmadan sonra yazmalısınız komutu. Örneğin bende Ethernet buna sebep oluyordu ve Ethernet'in bilgisayarı uyandırmasını engelleyerek çözmüştüm.

Peki nasıl engelleyeceğim.

Yukarıda bahsedilen konunun tam tersi oluyor Windows 10'da. PC bir süre sonra kendiğinden uyku moduna girer gibi oluyor. Gerekli ayarlar yapılı ama durum aynı. Bunda nasıl işlem uygulayabiliriz?

Geri
Yukarı