Rehber Windows 10 ve 11 hızlandırma

Guzel rehber.

Ben boyle seyler ihtiyac duymadan 900 MB kullanan bir Windows 10 modifiye ettim. Modifiyesiz hali 2.5 GB'ye yakin kullaniyor.

Benim Windows 10 500M kullanıyordu bir ara şu an 800 MB oldu 20H1 güncellemesinden dolayı

Ama aralarında bir Türk yok yani bir de bu tür olaylarda virüs vs. çok yaygın diyorlar o yüzden biraz konuya değindim. Yinede yanıtlarınız için teşekkürler.

Ama aralarında bir Türk yok yani bir de bu tür olaylarda virüs vs. çok yaygın diyorlar o yüzden biraz konuya değindim. Yinede yanıtlarınız için teşekkürler.
Türk yok derken? Zaten çoğu Türk'ün Chis Titus Tech izlediğini düşünmüyorum, yabancılarda bu araç ile ilgili bahsedenler var zaten.

Yöntemi deneyeli 1 ay kadar oldu her hangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım Windows 11 Home kullanıyorum (22000.376) bu işlemlerden sonra update üzerinden güncellemede yaptım hiç bir sıkıntı çıkmadı ne oyunlarda nede programlarda görev yöneticisinde çalışan işlem sayısı 41 civarında lafın kısası memnunum hiç bir sıkıntı yaşamadım rehberi hazırlayan arkadaşa teşekkür ederim

Debloat uygulamasının hangi servisleri ya da uygulamaları kapattığını açık olan PowerShell ekranında görebiliyorsunuz. Ben Windows 10 için hiçbir sorun yaşamadım. Ama bu konuda ilk yorumumda yazmıştım, Windows 11 için ufak bir sorun yaşadığımı. Windows 11 ilk çıktığı zaman Debloat aracını kullanmıştım, daha sonra program güncellenmişti, belki fix edilmiştir.

Şuan bunları yapmak sıkıntı çıkartır mı? Yapmaya gerek var mı?

Sıkıntı çıkarmaz, yapabilirsiniz.
Rehberde
  • HungAppTimeout– Uygulamalar cevap vermediği zaman görevi sonlandır seçeneğine basılmadan önceki bekleme süresini kısaltır.
    • Dikkat! Uygulamaların hemen sonlanmasını istemiyorsanız bu ayarı değiştirmeyin
böyle bir uyarı var. Değiştirmeyin derken ben "HungAppTimeout"="1000" kısmını sildiğim zaman değiştirmemiş oluyorum değil mi hocam?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…