Rehber Windows 10 ve 11'de Dosya Gezgini'ni şeffaf yapma

Güvenlik riski mevcut:

Rehber için teşekkürler yine de.
Anladığım kadarıyla program sadece kayıt defterindeki bazı değerleri değiştirerek bu efekti uyguluyor, peki bu efekti uygulamak için için kendimiz elle kayıt defterinde neleri değiştirmeliyiz?

Ya da bu efekti uygulamak daha kapsamlı bir iş mi?

Bu arada diğer konunuzda güvenlik tehditleri için virüs totali de kullandığınızı belirmişsiniz ama ben şu an uygulamanın son olan 2.0.1 sürümünü virüs totalde tarattığımda herhangi bir tehdit bulamadı, ayrı olarak indirdiğim dosyayı, kaspersky premium ve Malwarebytes premium ile de tarattığımda herhangi bir tehdit bulamadı.

Diğer konunuz programın 2023 Ağustos sürümü ile yapıldığı için eski kalmış, yeni sürümü tekrar bir tehdit risklerine karşı taratıp bilgilendirme şansınız var mı?

Son düzenleme:
Anladığım kadarıyla program sadece kayıt defterindeki bazı değerleri değiştirerek bu efekti uyguluyor, peki bu efekti uygulamak için için kendimiz elle kayıt defterinde neleri değiştirmeliyiz?

Ya da bu efekti uygulamak daha kapsamlı bir iş mi?

Bu arada diğer konunuzda güvenlik tehditleri için virüs totali de kullandığınızı belirmişsiniz ama ben şu an uygulamanın son olan 2.0.1 sürümünü virüs totalde tarattığımda herhangi bir tehdit bulamadı, ayrı olarak indirdiğim dosyayı, kaspersky premium ve Malwarebytes premium ile de tarattığımda herhangi bir tehdit bulamadı.

Diğer konunuz programın 2023 Ağustos sürümü ile yapıldığı için eski kalmış, yeni sürümü tekrar bir tehdit risklerine karşı taratıp bilgilendirme şansınız var mı?
Tarama sonucunu esas almadım bu raporda. Taramanın temiz olması güvenlik riski içermesini değiştirmiyor. Yaptığı değişiklikler Explorer üzerinde hooking denilen dinamik bağlantılara müdahale ediyor. Eğer hala bu yöntemi kullanarak yapıyorsa değişikliği, güvenlik riski mevcuttur.

DWMBlurGlass deneyin mesela, farklı bir metod ile çalışır. Bunun gibi risk barındırmaz.

Daha da saydamlaştırmanın bir yolu yok mu?

Dosya Ekleri

• resim_2024-04-26_232730467.png
    resim_2024-04-26_232730467.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 69
Windows 11'de Dosya Gezgini'ni bu Komut Dosyası ile şeffaf yapmak mümkün. BlurMica Denilen bu görünüm ile dosya Gezgininiz çok güzel gözükecek.

Dosyanın son sürümünü verdiğim linkten indirin ve bir klasöre ayıklayın.

Ardından Register Komut İstemi Dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

Dosya Gezgini yeniden başlatılacak ve yeni (BlurMica) görünümüne kavuşacak.

Eki Görüntüle 2178304
Explorer zaten çok ram yiyor bunu da yaparsak artık...

Techolay sitesinde bu konu için daha anlaşılır olduğunu düşündüğüm bir rehber mevcut.

Link

Saydamlık ayarını ve türünü ilgili uygulamanın kendi sitesinden ayarladıktan sonra bu bilgileri metin olarak kopyalayıp uygulamanın config.ini dosyasında güncelleyebiliyorsunuz.

Linkte saydamlık ayarlarını canlı olarak ayarlayabilirsiniz ve hangi saydamlık türünün hangi Windows'ta uyumlu olduğunu gösteren bir tablo mevcut. Windows 10 ya da 11 gibi.

Ayarladığım saydamlıkla Windows gezgininde çok hoş bir görünüm elde ettim. Fakat risklerini bilemiyorum.

Modül güvenilir mi ve sistem üzerinde yavaşlık oluşturur mu?

Ben bunu nasıl sileceğim?

hocam ben yanlışlıkla win10 a yükledim silmek istiyorum ama silemiyorum nereden silecem lütfen yardım edin

Windows 11'de Dosya Gezgini'ni bu Komut Dosyası ile şeffaf yapmak mümkün. BlurMica Denilen bu görünüm ile dosya Gezgininiz çok güzel gözükecek.

Dosyanın son sürümünü verdiğim linkten indirin ve bir klasöre ayıklayın.

Ardından Register Komut İstemi Dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

Dosya Gezgini yeniden başlatılacak ve yeni (BlurMica) görünümüne kavuşacak.

Eki Görüntüle 2178304
yardım gerek hocam ben bunu win10 a yükledim silemiyorum nereden silecem

hocam ben yanlışlıkla win10 a yükledim silmek istiyorum ama silemiyorum nereden silecem lütfen yardım edin

yüklediğin zipin/klasörün içindeki unistall.cmd dosyasını aç.

tamamdır çözdüm ben yanlışlıkla uninistall ı da silmişim tekrar yükledim ve sildim

yüklediğin zipin/klasörün içindeki unistall.cmd dosyasını aç.
eyv kanka ben başta uninistall ı da silmişim tekrar yükledim siteye girdim readme md ye baktım öyle çözdüm ama yinede eyv

Geri
Yukarı