Windows 10 ve Office anahtarı sitesi önerisi

BASEBORN

Hectopat
Daha fazla  
Daha önce 2020 yılında GittiGidiyor üzerinden Windows 10 Pro ve Office 2019 Pro almıştım ve çok memnun kaldım. PC format attıktan sonra hem Windows hem de Office key girip kullanabiliyorum.
Şu aralar Office keylerinin sadece tek kullanımlık olduğu ve format sonrası kullanılamadığına dair yazılar görmekteyim.

Satıcı bana ilk aldığımda şöyle bir mail atmıştı.

Bu Windows 10 Pro için olan:

Windows 10 Pro dijital lisans anahtarı
Ürün anahtarınız: Xxxxxxxx.

Lisans anahtarı çalışmaz ise Windows Update kısmından yazılım güncellemelerini denetleyiniz güncellemeler bittikten sonra ve sorun hala devam ediyorsa alttaki güncelleme anahtarını giriniz sonra bilgisayar kapanıp açılacaktır açılınca ise üstteki lisans anahtarını giriniz.
Güncelleme anahtarı: Xxxxx.

Bu da Office 2019 Pro Plus:

Office 2019 Pro Plus.

Setup.office.com adresine gidiniz.
Ardından aşağıdaki vermiş olduğumuz lisans anahtarını giriniz.

''Bu kısmı bire bir yapmıştık. Şu anda da yapılıyor mu? O durumdan mı kaynaklı acaba?''
İndirme işlemi bittikten sonra mobil ile etkinleştirmek istiyorum seçeneğine tıklayınız. Ardından ekranda çıkan 9 kümeden oluşan ürün kimliğinizi atınız bize mail ya da WhatsApp yolu ile gönderiniz 5 dakika içerisinde size onay kodunuzu vermiş olacağız.
lisans anahtarınız: Xxxx.

Formattan sonra Setup.office.com sitesine tıklıyorum.
Mail adresimi, ürün anahtarımı girip indiriyorum.
İndirdikten sonra, bir Excel Word vb. açtığımda uyarı veriyor. Uyarıda yazılımınızı nasıl etkinleştirmek istiyorsunuz diyor ve iki seçenek sunuyor.
1. telefon ile etkinleştirirmek istiyorum.
2. web üzerinden etkinleştir etkinleştirmek istiyorum.
Web üzerinden seçeneğine tıkladığımda otomatik olarak etkinleşiyor.
Aynı bu şekilde hem Windows hem Office key arıyorum. Önerebileceğiniz bir yer var mıdır?
Ve benim aldığım keyler retail mi OEM mi oluyor?

Geri
Yukarı