Windows 10 ve Windows XP Dual Boot

blockchainlover

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben Windows XP'yi en son kullandığımda 6 yıl önceydi o zamanda 8 yaşındaydım. Şuan nostaji olsun diye Windows 10'un yanına Windows XP kurayım dedim. Destek olmadığı için çökme gibi durumları olabilir mi? Birde sanırım 2019'a kadar destek alabiliyormuşuz bir şeyler yaparak bu doğru mu? Sürücü sıkıntısı olmaz zaten anakart GA-790FX-DS5.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Ben Windows XP'yi en son kullandığımda 6 yıl önceydi o zamanda 8 yaşındaydım. Şuan nostaji olsun diye Windows 10'un yanına Windows XP kurayım dedim. Destek olmadığı için çökme gibi durumları olabilir mi? Birde sanırım 2019'a kadar destek alabiliyormuşuz bir şeyler yaparak bu doğru mu? Sürücü sıkıntısı olmaz zaten anakart GA-790FX-DS5.

1- Evet, çökme gibi durumlar olabilir. Ayrıca bazı virüs programları da (Mesela, Microsoft Security Essentials) Windows XP ile desteğini kesti.
2- Eğer XP konusunda "2019'a kadar destek alabiliyor muyuz?" diye soruyorsanız hayır.

Windows Vista SP2 kurabilirsiniz. Windows Vista'nın desteği 2017'ye kadar devam ediyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı