Windows 10 "Video scheduler internal error" sorunu

Harun_M

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Bilgisayarımda başlarda olmasa da Windows 10'a geçtiğimden sonra mavi ekran hatalarıyla karşılaşmaya başladım. Defalarca temiz kurulum, DDU ile ekran kartlarını silip tekrar yüklemeye denedim ama zaman zaman bu hatalardan kurtulduğumu sansam da yine aynı hatayla karşılaştım. Teknik servise dahi gotürdüm çözüm bulamadık. En son sık olarak aldığım hata "video scheduler internal error" , bilgisayarı normal kullanırken hiç bir problem yok yalnızca oyunlarda bu hatayı alıyorum. Yardım edebilir misiniz ?

Bilgisayarım:

Acer Aspire V3-571G
Intel(R) Core(TM) i5-3210M CPU @ 2.50 GHZ
4GB RAM
Nvidia Geforce 630M

Minidump paylaşıyorum. OneDrive

Herhangi bir DriverBooster tarzında program kullandınız mı driverlarınızı yüklerken. Sadece ekran kartını elinizle kurup gerisini uygulamaya bıraktıysanız da hata oluşabilir.

Driver identifier kurup bir test edin sürücüleriniz doğrumu veya güncel mi diye.
Driver Identifier İndir

Döküm dosyalarını Zippyshare aracılığı ile paylaşın veya linki yenileyin. Döküm dosyasıyla beraber AIDA64 Extreme yazılımından HTML raporu oluşturup paylaşın.

AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi

blue screen.rar minidump linkini yeniledim. HTML raporunu da paylaşıyorum Report.htm
Herhangi bir DriverBooster tarzında program kullandınız mı driverlarınızı yüklerken. Sadece ekran kartını elinizle kurup gerisini uygulamaya bıraktıysanız da hata oluşabilir.
Driver identifier kurup bir test edin sürücüleriniz doğrumu veya güncel mi diye.
Driver Identifier İndir

Dediğin gibi ben sade ekran kartını el ile kurup diğerlerini bırakıyordum. Önerdiğin programı kullandı ve update edimesi gereken dosyaları buldum. Ama test etme imkanım olmadı. Nvidia şu an kapalı durumda çünkü mavi ekran hataları problem oluşturmaya başladı, en son aldığım hatadan sonra internet adaptörü zarar gördü ve format atmak zorunda kaldım.

HTML dosyasını yeniden paylaşıyorum. Diğeri yanlış oldu Report.htm

Söylediğiniz gibi bios güncellemesini indirdim ama bu hatayı aldım. Bir önceki sürümü gerekli galiba ?

Dosya Ekleri

• BIOS.png
    BIOS.png
    24 KB · Görüntüleme: 570
Yardımınız için teşekkürler :) Dediklerinizi uygulacağım bakalım bu sefer sonuç ne olacak.

Dediklerinizi yaptıktan sonra sorunla karşılaşmıyodum. Biraz önce yine mavi ekran aldım bu sefer ki ise "MEMORY MANAGEMENT". Yine minidump ve HTML dosyasını paylaşıyorum. minidump.rar - Report2.htm

Dediklerinizi yaptıktan sonra sorunla karşılaşmıyodum. Biraz önce yine mavi ekran aldım bu sefer ki ise "MEMORY MANAGEMENT". Yine minidump ve HTML dosyasını paylaşıyorum. minidump.rar - Report2.htm
Yardımınız için teşekkürler :) Dediklerinizi uygulacağım bakalım bu sefer sonuç ne olacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardım edebilecek yok mu ?
Ekran kartıyla ilgili problem var. Öncelikle bu linkten BIOS güncellemesi gerçekleştirin.
https://global-download.acer.com/GDFiles/BIOS/BIOS/BIOS_Acer_2.21_A_A.zip?acerid=635264178355568077&Step1=NOTEBOOK&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE V3-571G&OS=ALL&LC=tr&BC=ACER&SC=EMEA_25

Ardından DDU ile güvenli modda NVIDIA sürücüsünü kaldırıp buradan yükleyin.

Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA

Mavi ekran almaya devam ederseniz güncel minidump dosyalarını paylaşın. Problem yazılımsal görünmüyor. Ekran kartınızda donanımsal arıza olma ihtimali yüksek.

Yeniden hata aldım. Yukarıda minidump ve html dosyası paylaştım yardım edebilirmisiniz.
Konu aktif ilgilenebilecek yok mu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı