Çözüldü Windows 10 "VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR" hatası

• Konuyu başlatan nbqw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 243
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nbqw

Hectopat
Arada bir mavi ekran hatası alıyorum ve sebebini anlamış değilim. Bazen oyun oynarken bazen de hiçbir şey yapmadığım halde bu hatayı alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim :) maviekran.rar

Çözüm
İnternet download manager ile ilgili bir mavi ekran almışsınız. Ama çoğunlukla ekran kartı sürücüsü ile ilgili almışsınız mavi ekranları sanırım. Ekran kartı sürücünüzü kaldırıp sitesinden en son sürümü yükleyin. Ek olarak cmd'yi yönetici olarak çalıştırın ve şu komutu yazın: sfc /scannow Bu komut belki işletim sisteminizdeki sorunların çözülmesine yardımcı olabilir.
SFC /scannow yaptığımda bu hatayı aldım:
C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. Note that logging is currently not
Supported in offline servicing scenarios.

CMD'yi yönetici olarak çalışıtırıp bu komutu dism.exe /online /cleanup-image /restorehealth yazdığımda hatayı çözdü şu anlık bir sıkıntı yok. Tekrar mavi ekran alırsam büyük ihtimalle driverı kaldırıp tekrar yüklerim.
İnternet download manager ile ilgili bir mavi ekran almışsınız. Ama çoğunlukla ekran kartı sürücüsü ile ilgili almışsınız mavi ekranları sanırım. Ekran kartı sürücünüzü kaldırıp sitesinden en son sürümü yükleyin. Ek olarak cmd'yi yönetici olarak çalıştırın ve şu komutu yazın: sfc /scannow Bu komut belki işletim sisteminizdeki sorunların çözülmesine yardımcı olabilir.

SFC /scannow yaptığımda bu hatayı aldım:
C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. Note that logging is currently not
Supported in offline servicing scenarios.

CMD'yi yönetici olarak çalışıtırıp bu komutu dism.exe /online /cleanup-image /restorehealth yazdığımda hatayı çözdü şu anlık bir sıkıntı yok. Tekrar mavi ekran alırsam büyük ihtimalle driverı kaldırıp tekrar yüklerim.

Çözüm

Geri
Yukarı