Windows 10 VIDEO_TDR_FAILURE hatası

Evrifaess_a

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Asus Cerberus 1050 Ti
Anakart
B450M H
İşlemci
R5 1600
Merhaba yaklaşık 1 aydır bu sorunu yaşıyorum. Bilgisayarı açtıktan 1-2 saat sonra VIDEO_TDR_FAILURE (nvlddmkm.sys) hatası ile bilgisayarı yeniden başlatıyor. Bütün oyunlarda ve hiçbir şey yapmıyorken bile aşırı bir performans düşüşü yaşıyorum. Sürücü güncelleme (denedim sonra eski sürümüne geri çektim), BIOS güncelleme gibi gördüğüm şeyleri yaptım fakat fayda etmedi. Minidump dosyası burada. Eğer fiziksel ya da kendim tarafından çözülemeyecek bir sorun varsa servise götüreceğim. Teşekkürler.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyip altta paylaşmış olduğum versiyonu kurun.

BIOS'unuzu F62 sürümüne güncelleyin. Gigabyte anakartlarda sonunda harf bulunan BIOS sürümleri beta aşamasındadır. Mevcut kullanıyor olduğunuz sürüm F63a olarak gözüküyor. F62 sürümüne geçiş yapın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HD Tune Pro ile tüm disklere (USB ile bağladıklarınız dahil) Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan uygulayıp, sonuçlara ek olarak Health sekmelerini paylaşın.

Ayrıca konuyla alakası yok fakat gördüğüm kadarıyla 3000 MHz olan belleklerinizi 2133 MHz olarak kullanıyorsunuz. Görev yöneticisin > Performans kısmından gerçekten bu hızda mı çalışıyor diye kontrol edin. Eğer bu hızda çalışıyorsa BIOS üzerinden X.M.P açarak veya elle ayarlayarak halledebilirsiniz.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyip altta paylaşmış olduğum versiyonu kurun.

BIOS'unuzu F62 sürümüne güncelleyin. Gigabyte anakartlarda sonunda harf bulunan BIOS sürümleri beta aşamasındadır. Mevcut kullanıyor olduğunuz sürüm F63a olarak gözüküyor. F62 sürümüne geçiş yapın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HD Tune Pro ile tüm disklere (USB ile bağladıklarınız dahil) quick scan kapalı olacak şekilde error scan uygulayıp, sonuçlara ek olarak health sekmelerini paylaşın.

Ayrıca konuyla alakası yok fakat gördüğüm kadarıyla 3000 MHz olan belleklerinizi 2133 MHz olarak kullanıyorsunuz. Görev yöneticisin > performans kısmından gerçekten bu hızda mı çalışıyor diye kontrol edin. Eğer bu hızda çalışıyorsa BIOS üzerinden XMP açarak veya elle ayarlayarak halledebilirsiniz.

Dediklerinizi yaptım. HD Tune da bir sorun göstermedi. Yaptıktan sonra bir oyun açtım ve normal FPS değerleriyle karşılaştım. PC 1 saattir açık ve mavi ekran olmadı sonra oyunu kapattım tam size yanıt vereyim derken yine nvlddmkm.sys ile mavi ekran verdi. Bunun minidumpını paylaştım.

HD Tune'da sorun var mı demedim. Sonuçları paylaşın dedim. Health sekmesini de atacaksınız ayrıca.

OCCT ile 10 dakika ayarlarına ellemeden VRAM testi gerçekleştirin. Sonuçlarını burada paylaşın.

Realtek ağ sürücülerinizi güncelleyin.

Wifi adaptörünüzü bir süre sisteme takmayın.

HD Tune'da sorun var mı demedim. Sonuçları paylaşın dedim. Health sekmesini de atacaksınız ayrıca.

OCCT ile 10 dakika ayarlarına ellemeden VRAM testi gerçekleştirin. Sonuçlarını burada paylaşın.

Realtek ağ sürücülerinizi güncelleyin.

Wifi adaptörünüzü bir süre sisteme takmayın.
Ağ sürücüsünü güncelledim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    95,8 KB · Görüntüleme: 23
  • 1.JPG
    1.JPG
    38,1 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran Alıntısı2.JPG
    Ekran Alıntısı2.JPG
    131,3 KB · Görüntüleme: 18
Sorun gözükmüyor. Son olarak OCCT ile 10 dakika ayarlara ellemeden 3D testi gerçekleştirin. Orada da sorun çıkmaz ise bir süre sistemi test edin.

Sorun gözükmüyor. Son olarak OCCT ile 10 dakika ayarlara ellemeden 3D testi gerçekleştirin. Orada da sorun çıkmaz ise bir süre sistemi test edin.

Son denememi istediğiniz testin sonucuda böyle. Bu arada 1-2 saattir bilgisayar açık (alakası var mı bilmiyorum ama sebep olabileceğini düşündüğüm programları açmadım) ve mavi ekran hatası almıyorum şu ana kadar. Hata alırsam yeniden paylaşırım.

Dün gece mavi ekranla karşılaşmadan bilgisayarı kullanabildim. Bu sabah açıp bir oyuna girince (zorlayacak bir oyun değil basit bir oyun) FPS 40'lara kadar düşüp GPU kullanımı 100'e çıkıyordu. Normal masaüstünde program açık değilken de bazen yavaşlıyordu. Ondan sonra kapattım 5 dakika falan sonra mavi ekran verdi. Garantiye mi göndermeliyim?

Dosya Ekleri

• 346.JPG
    346.JPG
    137,8 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Donanımsal bir sorun olabilir diye düşünüyorum. Sürücüler güncellenmesine rağmen hala ekran kartı sorunu gözükmesi donanımsal bir soruna işaret eder. Servise gönderirseniz iyi olur. Sonuçlardan haberdar edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı