Windows 10 VirtualBox i7 10510U sistemde çalışır mı?

SpiderMan64

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10510U MX 130 8GB DDR4 2666MHZ RAM 1TB SEAGATE HDD 128GB SSD HP LAPTOP
Windows 10 VirtualBox indirmek istiyorum.
Sistemim:
Intel i7 10510u.
Intel (r) UHD.
NVIDIA MX 130.
RAM: 8 GB(kullanılabilir:4.6 GB)
HDD: 1TB(kullanılabilir: 932 GB)-ST1000LM035-1RK172
SSD: 119 GB kullanılabilir-ssstc CV8-8E128-HP

Tabii ki çalışır. Gayet iyi hatta fazla bile(Ram için değil). VM'e Windows kurmayacaksanız(onda bile çalışabilir) yağ gibi akar. Bu arada kullanılabilir 4.6 demişsin, onu görmedim. O zaman biraz kasabilir.

İşletim sistemine göre mi iyi o zaman ben Windows 7 yükleyeceğim nasıl olur ne kadar kullanır?
Sıkıntı olmaz. 2 GB ile çalışır o. 2 Core versen çok iyi olur.
RAM çok az. Hem host, hem de sanal makine kasacak.
Hocam açıkçası pagefile'a düşer ama çok kasmaz diye tahmin ediyorum. Daha düşük sistemlerde(VM'de de Host'da da Linux var dı gerçi) stabil bir performans elde etmiştim(4 GB ile). Şimdi gördüm 4.6 GB kullanılabilir denmiş, o zaman kasar.

Hocam açıkçası Pagefile'a düşer ama çok kasmaz diye tahmin ediyorum. Daha düşük sistemlerde stabil bir performans elde etmiştim(4 GB ile).

Windows 7 2 GB harcadığımda bana kaç GB kalıyor?

Hocam açıkçası Pagefile'a düşer ama çok kasmaz diye tahmin ediyorum. Daha düşük sistemlerde stabil bir performans elde etmiştim(4 GB ile).

Hocam ben VirtualBox'ta biraz işletim sistemi hangisini seçeyim diye kararsız kaldım peki bu benim sistem gereksinimlere göre bana nasıl bir işletim sistemi uyar?

Hocam açıkçası Pagefile'a düşer ama çok kasmaz diye tahmin ediyorum. Daha düşük sistemlerde(vm'de de Host'da da Linux var dı gerçi) stabil bir performans elde etmiştim(4 GB ile). Şimdi gördüm 4.6 GB kullanılabilir denmiş, o zaman kasar.

Ve bir de işletim sistemlerin yanına kaç GB RAM kullandığını yaz daha iyi olur.

Ben 6 GB sandım ilk ama daha dikkatli baktım 2.6 GB kalıyor, kasabilir.

İyi o zaman bana nasıl bir işletim sistemi uyar? Ve işletim sisteminin anına kaç GB RAM kullandığını yaz.

Hocam ben VirtualBox'ta biraz işletim sistemi hangisini seçeyim diye kararsız kaldım peki bu benim sistem gereksinimlere göre bana nasıl bir işletim sistemi uyar?
Ve bir de işletim sistemlerin yanına kaç GB RAM kullandığını yaz daha iyi olur.
Açıkçası şuan linux(değişkenlik göstermekle beraber 1GB) kurman daha mantıklı, 2GB ram ile W10 hayatta stabil olamaz. W10'a 4GB bile az geliyor bazen haberin olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı