Windows 10 vs 11

Hayda anlatamıyoruz çocuğa. Birincisi performans performans diye geziyosun APU sistemin var ve 2. slot RAM almamışsın daha Single-channel kullanıyosun 4 GB da. İkincisi adamın GPU'su boşta 40 derece diye laf attın böyle bir şey olabilir mi :D

Verdigin yanlış bilgilerle mi anlatmaya calistin?
İkinci de evde canavarim var zaten. Bu yetiyor bana.
Dual channel diye konu degistirmen sacmaliktan baska bir şey degil.

Benim yaptığım OS kullanıyor. Konusunu açtım şu an mobilde olduğum için linki atamıyorum Windows 10 kategorisinde görebilirsiniz.

Adi nedir? Ne isim verdin yani?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellkek doldugunda bilgisayar kapanmaz. İkincisi de bilgisiz bir insan oldugunu da bu kadar belli etme. Windows RAM ile dogru orantili RAM kullanmaz, Windows 11'de arka plan uygulamasi cok oldugu icin RAM o kadar kullanilir. "yani 16 GB RAM taktim Windows zaten 4'unu hiçbir uygulama acik degilken goturuyor" diye bir şey yok.

Evimdeki bilgisayarim da 700 MB tuketiyor. 16 GB RAM'i var.

Bu cehalat belirtisinden baska bir şey degil. Senin mantiginla evdeki 16 GB RAM'li bilgisayarim, bu 3.35 GB RAM'li bilgisayrimdan fazla RAM tuketmesi lazim ama 100 MB daha az RAM tuketiyor.

Bu cehalat belirtisidir sadece. Oyle bir şey yok.

Windows 11 CPU, disk, depolama alani ve RAM kaynaklarini cok tuketiyor.

Ben bir şey demiyorum kanka artık sen W10unla mutlu ol.

Ayrıca düşük RAM kullanımı avantaj değildir. RAM kullanılır ki işlemci yükü azalsın sistem hızlı çalışsın. Apple telefonlar da böyle çalışır genelde. Sen ne yaptın 512MB RAM kullanan bir 512 daha alınca sevinen fosil nesilden mi örnek aldın bu RAM olaylarını?

Apple bilgisayarlar aşırı ama aşırı guclu. RAM'leri bile 4666 MHz hizinda. İslem yuklerini karsilayacak guclu bilgisayarlari var. Kaldi ki sen Hackintosh yapabilsen bile kasacaktir. macOS yuksek donanim kaynaklari ister.
Ayrica bilmedigin bir noktayi da soyleyeyim, MacOS'in sanal bellek yonetimi cok gelistirmislerdir. RAM sorunlari yok kullananlarin.
Gelismis olmasa bile is yukunu kaldiracak cok iyi islemcileri var. İslemcileri zaten efsane onlarin.
Senin W11'de bile kasiyor bilgisayarim, Hackintosh da iyi calismaz.

AncOS. Bu konuda mevcut.

Adini bile duymadim kardes. Kullanmiyorum senin OS'u.

Aklin fukara olunca sacmaliyorsun sadece. Verdigin yanlış bilgilerle mi anlatmaya calistin?

İkinci de evde canavarim var zaten. Bu yetiyor bana.

Dual channel diye konu degistirmen sacmaliktan baska bir şey degil.

Adi nedir? Ne isim verdin yani?

Sadece sana şunu demek istiyorum arada dünyalar kadar fark yok hatta hiç yok ama performans kısmında Windows 10'un küt tasarımından sıkılanlar için mükemmel bir seçenek ve artık daha fazla uzatmayalım bu konuyu.
Üstte C++ proje açıkken gördünüz spoti vb şeylerde açıktı toplam 5.2 GB tabii şunu da ekleyeyim sisteminde bellek yetersizdir 4 GB vardır tabii Windows 10 kullan ama bu kadar da iyi sistemi olan insanlara Windows 10 kal deme W11 şu an güncel sistemlerde hatta daha iyi performans veriyor okuduğunuz için teşekkürler. 😊

Apple bilgisayarlar aşırı ama aşırı guclu. RAM'leri bile 4666 MHz hizinda. İslem yuklerini karsilayacak guclu bilgisayarlari var. Kaldi ki sen Hackintosh yapabilsen bile kasacaktir. macOS yuksek donanim kaynaklari ister.
Ayrica bilmedigin bir noktayi da soyleyeyim, MacOS'in sanal bellek yonetimi cok gelistirmislerdir. RAM sorunlari yok kullananlarin.
Gelismis olmasa bile is yukunu kaldiracak cok iyi islemcileri var. İslemcileri zaten efsane onlarin.

Senin W11'de bile kasiyor bilgisayarim, Hackintosh da iyi calismaz.

Adini bile duymadim kardes. Kullanmiyorum senin OS'u.

Daha bugün bitirdim çünkü 😂.

Sadece sana şunu demek istiyorum arada dünyalar kadar fark yok hatta hiç yok ama performans kısmında Windows 10'un küt tasarımından sıkılanlar için mükemmel bir seçenek ve artık daha fazla uzatmayalım bu konuyu.
Üstte C++ proje açıkken gördünüz spoti vb şeylerde açıktı toplam 5.2 GB tabii şunu da ekleyeyim sisteminde bellek yetersizdir 4 GB vardır tabii Windows 10 kullan ama bu kadar da iyi sistemi olan insanlara Windows 10 kal deme W11 şu an güncel sistemlerde hatta daha iyi performans veriyor okuduğunuz için teşekkürler. 😊

Bostayken RAM, CPU, Disk gibi kaynaklarin kullanimi cok yuksektir W11'in.
İleri de duzelirse ben de kullanirim.

Daha bugün bitirdim çünkü 😂.

Haci resim attim, 10 saattir acik bilgisayar Gecmem bile imkansiz XD.

Ben bir şey demiyorum kanka artık sen W10unla mutlu ol.

Saçma sapan bilgiler veriyorsunuz, sonra da anlamsiz seyler yaziyorsunuz.

Ben demiyorum en iyi benim en cok ben biliyorum ama boyle alti bos yanlış bilgiler de vermiyorum ya.

Bostayken RAM, CPU, disk gibi kaynaklarin kullanimi cok yuksektir W11'in.

Zaten düzeltiyor bu OS u insanlar daha rahat etsin diye yaptılar ben geçin animasyonlarını çok beğeniyorum ve şık ayrıca kötü yönleri de var tabii ki tmp ve Secure Boot olayı zaten bu OS un amacı güncel sistemler için ve ben ilk zamanlarda kullandım bu nedir çok kötü demiştim çok kötü kullanım değerleri vardı ve uygulamalar açılmıyor takılıyordu veya ekran kartı sürmünü güncelleme ye kalkınca hata veriyordu ama son 20 gündür W11 kullanıyorum ve bütün sorunları çözmüşler ve çözmeyede devam ediyorlar emin olun.

Bostayken RAM, CPU, disk gibi kaynaklarin kullanimi cok yuksektir W11'in.

Haci resim attim, 10 saattir acik bilgisayar gecmem bile imkansiz xd.

Saçma sapan bilgiler veriyorsunuz, sonra da anlamsiz seyler yaziyorsunuz. Siz de boyle akli fukara kalin.

Ben demiyorum en iyi benim en cok ben biliyorum ama boyle alti bos yanlış bilgiler de vermiyorum ya.

Ne yanlış bilgi verdim.

Geri
Yukarı