Windows 10 vs 11

Win10 uzun zamandık kullandığımız ve herhangi bir sorunla karşılaştığımızda sahip olduğumuz tecrübe ile hallettiğimiz, her şeyi bilinen tatlı bir işletim sistemi.

Bende Windows 10 kullanıyordum 11 Temmuz 2022'de merak edip geçiş yapmıştım 1,5 yıldır kullanıyorum.
W10a göre köşelerin yumuşatılmış olması daha hoş gözüktüğü için daha çok beğendim.
Benim için sadece tasarım etkili oldu geçiş yapmam için.

Bende Windows 10 kullanıyordum 11 Temmuz 2022'de merak edip geçiş yapmıştım 1,5 yıldır kullanıyorum.
W10a göre köşelerin yumuşatılmış olması daha hoş gözüktüğü için daha çok beğendim.
Benim için sadece tasarım etkili oldu geçiş yapmam için.

Bende de aynı şekilde. Tasarım benim için ön planda. Bilgisayarı açınca hoş gözüküyor bana.

Konu sahibinin işlemcisi o kadar kötü sayılmaz da ekran kartı biraz bitik duruyor. Flex channel RAM de cabası, stabilite sağlayamayabilir.
i3-12100F ve Dual Channel 16 GB RAM ile sisteme kafayı yedirtmişti. İnanılmaz derecede fazla performans düşüşü yaşamıştım. Sağ tık yaparken bile zorlanıyordu sistem.

Tabii ben bahtsız bir adamım bu yüzden de olabilir :D

i3-12100F ve Dual Channel 16 GB RAM ile sisteme kafayı yedirtmişti. İnanılmaz derecede fazla performans düşüşü yaşamıştım. Sağ tık yaparken bile zorlanıyordu sistem.

Tabii ben bahtsız bir adamım bu yüzden de olabilir :D

O nasıl oldu yahu ben 3300X ve 6600 XT kullanırken ilk geçtiğimde bile coşmuştu alet. Özellikle işlemci ve RAM performansını test etmek için oynadığımda Valorant'ta %5 civarı artış olmuştu. Cinebench R23 testinde de çoklu çekirdek skoru %3 civarı yükselmişti.

Ondan sonra da bir daha geri dönmedim Win10'a.

O nasıl oldu yahu ben 3300X ve 6600 XT kullanırken ilk geçtiğimde bile coşmuştu alet. Özellikle işlemci ve RAM performansını test etmek için oynadığımda Valorant'ta %5 civarı artış olmuştu. Cinebench R23 testinde de çoklu çekirdek skoru %3 civarı yükselmişti.

Ondan sonra da bir daha geri dönmedim Win10'a.
Şans sanırım. :D Ama ben de 10'un desteği kesilmeden 11'e bir daha geçmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı