Windows 10 vs 11

Şu an Windows 10 kullanıyorum ve Windows 10'da GTA V oynarken ekrana bir anda kilitleniyor yazısı gelip PC kapanıyor sonra geri açmam gerekiyor, bunu gün içerisinde çok kez yaşamaya başladım bu yüzden format atmaya karar verdim ancak Windows 10'a mı yoksa 11'e mi format atmalıyım kararsız kaldım. Arkadaşlarıma sorduğumda Windows 11 geçme pişman olursun vs dediler ben de kararsız kaldım. Windows 11'e geçsem bir sorun yaşar mıyım yoksa bu sadece bir ön yargı mı? Windows 10 mu 11 mi?
Windows 11 gayet güzel güzel olmayan şey Microsoft tarafından geliştirilmesi.
Son sızıntılar sonrası 24H2 canary derlemesinden Linux'a geçtim daha rahat ve özgür hissediyorum.

Windows 11 gayet güzel güzel olmayan şey Microsoft tarafından geliştirilmesi.
Son sızıntılar sonrası 24H2 canary derlemesinden Linux'a geçtim daha rahat ve özgür hissediyorum.
Linux kendini biraz daha oyun tarafında geliştirse ve performans gibi seçenekleri en yükseğe alacağı yazılımları desteklese Gnome 2 + wayland ile çok iyi olurdu. Örnek: FG

Linux kendini biraz daha oyun tarafında geliştirse ve performans gibi seçenekleri en yükseğe alacağı yazılımları desteklese Gnome 2 + wayland ile çok iyi olurdu. Örnek: FG
Sadece bir platforma bağlı kalmak zorunda değiliz ki.
Mesela ben oyun oynayacağım zaman Windows'a geçiyorum.Ayrıca mobil cihazlara yazılım atmak gibi işler için de Windows lazım oluyor onu kullanıyorum.Dual Boot yapıyorum yani gayet de memnunum.
Ayrıca Linux oyunculuğu da göz ardı edilemeyecek kadar arttı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece bir platforma bağlı kalmak zorunda değiliz ki.
Mesela ben oyun oynayacağım zaman Windows'a geçiyorum.Ayrıca mobil cihazlara yazılım atmak gibi işler için de Windows lazım oluyor onu kullanıyorum.Dual Boot yapıyorum yani gayet de memnunum.
Ayrıca Linux oyunculuğu da göz ardı edilemeyecek kadar arttı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam 1 ay boyunca Linux'u kullandım. Ve bence eh işte seviyesinde bir işletim sistemi Linux. Çünkü Orta ve yeni kullanıcı için çok kötü. İlk 1 hafta terminal'in ne olduğunu öğrenmek ile uğraştım. Ayrıca Bütün Linux sistemlerinin farklı olması kötü bence. Oyun için olan sistemde " yay -s dowload " gibi komutlar çalışmıyor. Garuda Gaming Edition , EndeavourOS ve Linux Mint kullandım. Benim kanaatimce Windows'ta olduğuna benzer radeon'un mesela uygulaması olması lazım Windows'takine benzer bir şekilde olmalı bence. Ayrıca kod yazmanın bitmesi lazım. Bu da Gnu yüzünden olmayacak. Bu sebeple bize 3. bir alternatif lazım.. Onu da ben kuracağım galiba. Adını da galiba AG WİPS koyarım.

Hocam 1 ay boyunca Linux'u kullandım. Ve bence eh işte seviyesinde bir işletim sistemi Linux. Çünkü Orta ve yeni kullanıcı için çok kötü. İlk 1 hafta terminal'in ne olduğunu öğrenmek ile uğraştım. Ayrıca Bütün Linux sistemlerinin farklı olması kötü bence. Oyun için olan sistemde " yay -s dowload " gibi komutlar çalışmıyor. Garuda Gaming Edition , EndeavourOS ve Linux Mint kullandım. Benim kanaatimce Windows'ta olduğuna benzer radeon'un mesela uygulaması olması lazım Windows'takine benzer bir şekilde olmalı bence. Ayrıca kod yazmanın bitmesi lazım. Bu da Gnu yüzünden olmayacak. Bu sebeple bize 3. bir alternatif lazım.. Onu da ben kuracağım galiba. Adını da galiba AG WİPS koyarım.
Hocam sonuna kadar desteklerim sizi de yay -s gibi komutlar için bazı bağımlılıklar gerekiyor yani kafamıza göre yazamıyoruz.
Yaklaşık bundan 2 yıl önce patates bir bilgisayarım vardı onda mint ve cinnamon kurmuştum.
Terminal açmamıştım bile kurulumu dahi kendisi yapıyor neredeyse.
Şuan az çok biliyorum bir şeyler seçim sizin kullanacak sizsiniz ama bence Linux özgürlüktür.
Ayrıca dğn bir aptallık yapıp Debian kurdum (Alışkanlıkdan dolayı Gnome)
Ekran Görüntüsü - 2024-05-13 21-44-39.png

Allah beterinden saklasın diyeceğim de bunun beteri de ne olur bilmiyorum :)
Not:Ana bilgisayarıma kurmadım tabii ki test amaçlı yedek bilgisayarıma kurdum ama yine de normal değil :D

Bugün Windows 11'den 10'a geçtim aradaki farka bakın. Tercih sizin

Dosya Ekleri

• 20240513_200109.jpg
    20240513_200109.jpg
    133,4 KB · Görüntüleme: 27
  • 20240513_191305.jpg
    20240513_191305.jpg
    209 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı