Windows 10 vs Windows 11

The Pupet

Picopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
RAM
8 Gb
İşlemci
AMD 2100
Merhaba. Benim bilgisayarım normalde Windows 11 kaldırmıyor TPM vb. ama Windows 11 kurdum. Bir sıkıntı olmadı. İçim rahat etmedi Windows 10'a geri döndüm. Windows 11 tekrar kurmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence kurmayın, nihayetinde desteklemiyor. Kafanız rahat olur en azından. En son Microsoft desteklenmediği halde Windows 11 kullanan kullanıcılara uyarı gönderiyordu ayarlar kısmından.

Windows 11'de hala hatalar bulunuyor ve 10'a göre bence bir tık yavaş çalışıyor. Windows 10 şu an tam kıvamındayken kalmak daha iyi olur.

Eğer 10'dan çok sıkıldım değişiklik istiyorum diyorsan ve performans açısından sıkıntı yoksa geçebilirsin sıkıntı olmaz.

AMD anakart kullanıyorsanız ve fTPM performans düşüşü sorununu çözen bir BIOS güncellemesi gelmişse (Beta sürüm oluyor bu güncellemeler), bunların yanında Windows 11 de bayağı güncelleme aldığı için bence geçilebilir.

Buradaki asıl olay şu ki Beta BIOS kurmak herkesin tercihi değil. Ayrıca Beta BIOS kurulumu esnasında ve sonrasında olası problemler yaşanırsa firmadan teknik destek alamıyorsunuz.

ASUS B450M-Dragon anakartıma gelen, fTPM Stutter sorununu çözen Beta BIOS'u kurunca Windows 11 performansım bayağı iyileşti.

Benim PC destekledigi icin kurdum ama desteklemeyenler kurmasin cok hata aliyorsunuz.

Merhaba. Benim bilgisayarım normalde Windows 11 kaldırmıyor TPM vb. ama Windows 11 kurdum. Bir sıkıntı olmadı. İçim rahat etmedi Windows 10'a geri döndüm. Windows 11 tekrar kurmalı mıyım?

Windows 11 kullanmayın! Sisteminiz yetse bile çünkü şu an neredeyse hiçbir artısı bulunmamakta ve bununla birlikte birçok bug ve hata ile karşımıza çıkıyor cevabım Windows 10 kullanın.

Geri
Yukarı