Windows 10 vs Windows 11

DenizRX

Picopat
Daha fazla  
RAM
16GB
SSD veya HDD modeli
500 GB
Ekran kartı
RTX 4060
İşlemci
AMD ryzen 5500
Şu anda bende Windows 11 kurulu ve tüm arkadaşlarım Windows 10'u daha az sistemi yorması ve arayüzü için öneriyor. Bu konuda daha bilgili biri varsa, gerçekten de Windows 11 daha mı çok sistem emcüklemekte? Daha mı fazla alan kapsamakta ve tasarım olarak daha mı iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda bende Windows 11 kurulu ve tüm arkadaşlarım Windows 10'u daha az sistemi yorması ve arayüzü için öneriyor. Bu konuda daha bilgili biri varsa, gerçekten de Windows 11 daha mı çok sistem emcüklemekte? Daha mı fazla alan kapsamakta ve tasarım olarak daha mı iyi?
Daha günceli her zaman daha iyi demek değildir, Windows 10 Windows 11'e göre daha sade olduğu için daha az bellek tüketiyor, bence desteği kesilene kadar Windows 10 kullanın.

Ben ikisini de kullandım, 10 açık ara daha hızlı 11 daha güzel görünüyor.

Windows 11'de boş ekranda ortalama %40 RAM tüketiyor. Windows 10 için ne kadar fark eder?

Hocam bence RAM olarak bir fark yok önceden Copilot yoktu Windows 10'da şimdi Copilotu'da entegre ettiler RAM kullanımları aynı.

Windows 11'de boş ekranda ortalama %40 RAM tüketiyor. Windows 10 için ne kadar fark eder?

Genel olarak aynı RAM kullanımları. Lakin Windows 11 biraz daha süslü olduğu için hali ile sistemde yavaşlıyor. Windows 10 daha sade ve stabil. Bana sorarsanız zaten Microsoft durumun farkında Windows 12 çıkarmaya çalışıyor. Windows 10 desteği bitene kadar da çıkarıcaktır büyük ihtimal. Windows 10 kullanın.

Geri
Yukarı