Windows 10 vs Windows 11

Fatih Mankan

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050
İ3 12100F
16 GB 3200MHZ RAM
500 GB SSD
Yıl olmuş 2024. oyun oynayan biri Windows 11'e geçmeli mi eksileri artıları nelerdir?

Sistem uyumlu ise 11 çok stabil ve akıcı.

Yıl olmuş 2024. oyun oynayan biri Windows 11'e geçmeli mi eksileri artıları nelerdir?

Pek bir farkı yok geçmeye değmez diye düşünüyorum geçtim arada sırada bug oluyor mesela oyundayken Win tuşuna basınca ve başka bir uygulamaya girmek isteyince donuyor.(arada sırada)

P-Core ve E-Core bulunan Intel işlemcili sistemlerde ve AMD Ryzen 5. nesil ve üzeri geçmeli. Oyunlarda daha performanslı çalışıyor. Windows 10'da P-Core, E-Core optimizasyonu sorunları halen devam ediyor. Eski nesillerde geçsenizde arada uçurum fark olmuyor fakat RAM ihtiyacınız varsa kesinlikle geçmemelisiniz. Windows 11 RAM konusunda çok daha fazla tüketiyor.

@atar1993 hah hiç sanmıyorum Windows 10 zaten e Core desteğini bulunduruyor ayrıca ben Ryzen 5 5500 kullanıyorum yani beni ilgilendiren bir durum değil ve evet 11 masüstünde hantal çalışıyor gerçekten ne yapacağım ben? Animasyonlar hala takılıyor.Yeni sağ tık menüsü ise gerçekten rezalet. Yıl 2024 be yuh artık yuh Bir şeyi de yarım yapmayın artık iki tane ayarlar menüsü vardı zaten buna hiç gerek yoktu. RAM tüketimleri konusunda hakkını yemem kullandığım sürüm ise Windows 11 23h2 ve sanki yük altındaymış gibi sistem inanamıyorum 😁😃 Sanki işlemcim yetmiyormuş gibi hissediyorum cidden böyle bir sistemde bunları yaşamak... bu bir kamera şakası filan heralde 🤣😔

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı