Windows 10 vs Windows 8.1

Sorunun windows 10’dan kaynaklandığına emin misiniz? Bence performans olarak windows 10 diğerlerinden çok daha iyi. Herhangi bir sorun olmuyor kullanırken.

Orijinal sitesinden mi indirdiniz? Çünkü bizim bilgisayarcı indirmişti 30 sn'de falan açılıyordu. Ama silip 8 yükleyince(Orijinal) 15 sn'ye düştü.

Yüksek disk kullanımı benim de başıma gelen bir sorundu. Hatta daha dün dizüstü sistemimde bunu çözdüm. SSD yoksa fark ettiriyor zaten yavaşlık.

İlk olarak Windows Update otomatik güncellemeleri kapatıp haftalık kendiniz güncellemelisiniz. Bunun için Çalıştır>Gpedit.msc>Windows bileşenleri>Windows Update>Otomatik güncellemeleri yapılandır>Devre Dışı yolunu izleyebilirsiniz.

İkinci adım olarak Çalıştır>services.msc>Windows Search>Durdur>Özellikler>Devre Dışı adımlarını izlerseniz disk kullanımını azaltmış olursunuz.

Yukarıdaki yanıtları sistemde zararlı olmayacağını düşünerek verdim. İlk olarak iyi bir tarama yazılımı ile sisteminizi taratın, sorun devam ederse bu adımları uygulayın.
Güncellemeleri haftalık olarak yapmayı unutmayın.

Sorunun windows 10’dan kaynaklandığına emin misiniz? Bence performans olarak windows 10 diğerlerinden çok daha iyi. Herhangi bir sorun olmuyor kullanırken.
Bilemiyorum birşey açmak istedıgımde hdd ışığı yanıyor ve kitlenmeler başlıyor
Orijinal sitesinden mi indirdiniz? Çünkü bizim bilgisayarcı indirmişti 30 sn'de falan açılıyordu. Ama silip 8 yükleyince(Orijinal) 15 sn'ye düştü.
Orijinal evet , laptopu 2 sene önce almıstım ve WIN 10 yüklü gelmişti
fakat ilk aldıgımda ne drop vardı ne yavaşlık

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı