Windows 10 VT1705 Ses Gelmeme Sorunu

Awhlind

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Asgard
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhaba, bu sabah Windows 10 kurulumu yaptım (Windows 7'den), ama kurduğumdan beri bilgisayardan ses gelmiyor. Masaüstünün sağ alt tarafında ki hoparlör ikonu "x" işaretli ve açmaya çalıştığımda "Bağlı hoparlör veya kulaklık yok." diyor. Sabahtan beridir uğraşıyorum hala bir çözüm bulamadım.

Kurulumu yaptım, bilgisayarı yeniden başlattım. Şimdi de şöyle bir hata alıyorum.
asdas.PNG

Sürücüleri manuel kurmayı deneyin. İndirdiğiniz dosyanın içinde şu dizini takip edin:

VIAHDAud > Present > Drivers

HDWin864 klasörünü masaüstüne, görebileceğiniz bir yere kopyalayın.

Aygıt Yöneticisi'ne girip, bilinmeyen sürücüye sağ tık > Sürücüyü Güncelleştir > Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara kısmından klasörü gösterip yüklemeyi deneyin.

Sürücüleri manuel kurmayı deneyin. İndirdiğiniz dosyanın içinde şu dizini takip edin:

VIAHDAud > Present > Drivers

HDWin864 klasörünü masaüstüne, görebileceğiniz bir yere kopyalayın.

Aygıt Yöneticisi'ne girip, bilinmeyen sürücüye sağ tık > Sürücüyü Güncelleştir > Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara kısmından klasörü gösterip yüklemeyi deneyin.
Sorunum çözüldü aynen dediğiniz gibi yaptım, fakat bu sefer de sadece arka panel jakı çalışıyor.

Bu arada hocam bir şey daha soracaktım, Realtek HD Audio yüklesem çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı