Windows 10 WavesSysSvc Service Application Bazen Kamerayı Kullanıyor

asim efe taş

Femtopat
Daha fazla  
Windows 10 WavesSysSvc Service Application bazen kameramı kullanıyor ve ben bu uygulamanın ne işe yaradığını bilmiyorum. Sanırım ses ile ilgili ama ve System32'nin içinde kameramı kullanmasını nasıl engelliyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ss atman daha iyi olacaktır. Doğru anladıysam konunun System32 ile bir alakası yok. Zaten bu tür bir işlem mümkün olmayacaktır.
Eğer görev yöneticisinde işlemler bölümünde kameranın görünmesinden bahsediyorsanız. Arka plan uygulamaları diye arama yaparak o kısımdan kamerayı kapatabilirsiniz.

Ss atman daha iyi olacaktır. Doğru anladıysam konunun System32 ile bir alakası yok. Zaten bu tür bir işlem mümkün olmayacaktır.
Eğer görev yöneticisinde işlemler bölümünde kameranın görünmesinden bahsediyorsanız. Arka plan uygulamaları diye arama yaparak o kısımdan kamerayı kapatabilirsiniz.
Burada bazen wavesin altında sarı bir şekilde "şuanda kullanılıyor" yazıyor ve webcam in yanında bi ışık var kamera kullanılırken beyaz yanıyor zoom felan kullanılırken ben normal takılırken bazen ışık yanıyor 1 dakikadan az sürüyor sonra ışık sönüyor ne olduğunu anlamadım ama hep waves kullanıyor kamerayı(bu arada küçük bir sorunsa vaktini aldığım için özür dilerim)
Ek olarak: Valorant oynarken siyah ekran verdi ondan sonra fark ettim beyaz ışığı korkup bilgisayara alt+F4 attım bir de bu wavessyssvc service application ne işe yarıyor diye Google'ye yazdığımda "bu program ortak bilgisayar hataları, dosyaların kaybı sizi korumak giderir, kötü amaçlı yazılım, donanım arızaları ve maksimum performans için bilgisayarınızı optimize eder. Hızlı bir şekilde PC ıle sorunları gidermek ve bu yazılım ıle diğer hataları geçtiği önleyebilir." diyor (31.03.2021 20:26'da kamera kullanıldı diyor 1 saat önce yani inş geçer)

resim_2021-03-31_212539.png
Yine kullandı 10 saniyeliliğine falan anlamadım ne oluyor yahu.

resim_2021-03-31_213824.png

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-31_201523.png
    resim_2021-03-31_201523.png
    76 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı