Windows 10 WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası

İşletim sistemi
Windows 10

cagriaydin

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım. Uzun süredir üzerinde uğraştığım ve beni sinir eden mavi ekran hatası alıyorum. Güncelleme veya program yüklemeleri sırasında ya da normalde yaklaşık 20 dk kullanımdan sonra hata veriyor. Sorunu ne yaptıysam aşamadım lütfen yardımlarınızı bekliyorum.
Intel Core i7 4790K 4.0GHz
Gigabyte Z87X-UD3h ver1.
8 GB Kingston 1600 mz bellek.
128 GB Samsung SSD (sistem kurulu)
1 TB hard disk.
En çok aldığım hata "WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR"
Aygıt yöneticisinden sm bus denetleyicisini yükleme sorunu var.
Memtest ile RAM testi yaptığımda donuyor.
İşlemci ve sistem sıcaklığı 70'i geçmiyor.
Intel sürücüleri güncel.

MınıDump

Son düzenleyen: Moderatör:
"Memtest ile RAM testi yaptığımda donuyor." demişsin. Muhtemelen RAM ile alakalı. Çıkart, ucunu silgi ile sil. Altın olan kısımları yani. İyice temizle ve tak. Başka slotlara takmayı dene.
Ekleme: Minidump'a bakmadan bu yorumu yaptım. Ama WHEA hatası zaten donanımsal bir hata.

Dediklerinizi yaptım birde ram larin sıcak olduğunu farketim. şuan 4 gb tek takılı balkonun kapısını açtım oda buz gibi ve 1 saate yakın oldu herhangi bir mavi ekran hatası almadım. Sıcaklıkla mı alakalı diye düşünüyorum. güncelleme yaptım program kurdum. sıkıntı çıkmadı. sorun sıcaklık ise hangi donanımdan kaynaklanıyor tespit etmem lazım

Dediklerinizi yaptım birde ram larin sıcak olduğunu farketim. şuan 4 gb tek takılı balkonun kapısını açtım oda buz gibi ve 1 saate yakın oldu herhangi bir mavi ekran hatası almadım. Sıcaklıkla mı alakalı diye düşünüyorum. güncelleme yaptım program kurdum. sıkıntı çıkmadı. sorun sıcaklık ise hangi donanımdan kaynaklanıyor tespit etmem lazım
Sıcaklıkla alakalı olduğunu zannetmiyorum.
Tek 4 GB ile sıkıntısız çalışıyorsa muhtemelen diğer 4 GB'da sıkıntı var.
Onu takıp dene bir de.

Bu sorunun üstesinden gelmek için burada konu açmak gerekiyormuş. Gıgabyte anakartım için App Center programını indirip kurdum Normalde Bios F10b sürümüydü fakat program üzerinden güncelleme yaptım F9 sürümüne geri geldi. Mavi ekran hataları gitti. SM BUS Driver hatası halen var fakat kapanma derdinden kurtuldum. Birde Memtesti çalıştırdım donma olmadan testi tamamladım. Şimdilik bir problem yok.

Geri
Yukarı