Çözüldü Windows 10 Wi-Fi Görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

xOmeRx

Hectopat
Daha fazla  
Mobilden yazıyorum, yanlıs platforma açtıysam şimdiden özür dilerim.

Arkadaşlar Windows 10 kullanıyorum, gördügünüz gibi böyle bir problemle karşılaştım. En son 2 gün önce olmuştu. Aç kapa ile düzeldi ancak bugun bir daha karşılaştım, aç kapa da kar etmedi. Wi-Fi tamamen yok olmuş durumda. Yardimlarinizi bekliyorum.

Çözüm
Merhabalar,
Benzer sorunu yaşadım, çözüme ulaştım.
Yaptıklarım;

- Daha sonra Denetim Masası -> Ağ ve Internet -> Ağ ve Paylaşım Merkezi -> Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin penceresinden Wi-Fi'ı devre dışı Bıraktım, hemen sonrasında etkinleştirdiğimde sorun kendiliğinden çözüldü.

Sorun yaşayanlara şimdiden geçmiş olsun.
Ağ bağdaştırıcılarını genişlettim ancak bunlardan hangisi olduğunu ve burda ne yapabilceğimi bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• 20190426_001244.jpg
    20190426_001244.jpg
    2,4 MB · Görüntüleme: 947
Son düzenleyen: Moderatör:
Program bende yüklü değil ve maalesef indirme şansım yok hiçbir şekilde bağlantı sağlayamıyorum.

@xOmeRx Elinizde böyle bir kablo varsa modem ile bilgisayarı bağlayıp sürücüleri güncellemeyi deneyin.

388788

Ağ bağdaştırıcılarını genişlettim ancak bunlardan hangisi olduğunu ve burda ne yapabilceğimi bilmiyorum

Arkadaşın dediği gibi Wireless Adaptörü yok...

Donanım arızası olmamasını umuyorum, aniden kaybolması garip çünkü. Sürücü konusunda bir şekilde internete bağlamanız gerekecektir. Windows 7 kurabilirsiniz, yukarıda demişsiniz ama Windows 10'un görmediği kablosuz sürücüsünü Windows 7 hiç görmez... Windows 10 için kararlı ve güncel bir sürüm kurmanızı önerebilirim. Benim de Windows 10'da performans sorumlarım vardı mesela, bir ara Windows 7'ye döndüm ama LTSC sürümünü kurunca Windows 10'daki sıkıntılarım ortadan kalktı. Yani farklı bir Windows 10 deneyebilirsiniz.

Bunun haricinde Wifi kontrolü için bir programınız var mı? Eğer varsa kontrol edebilir misiniz? Harici bir program kuruluysa onun ayarından da olabilir.

Evet an itibarıyla bilgisayarı açtım ve Wi-Fi geldi ancak tekrar kopacağından şüphem yok. Donanımsal bir arıza olsa hiç gelmeyeceğini düşünüyorum kafam çok karıştı.

Yeni bir WiFi adaptörü alabilirsiniz. Mevcut WiFi adaptörünü yazarsanız tavsiye yapabiliriz.

Konu ikinci sayfada daha cihaz modelini bile yazmadınız. Amacınız yardım almak mı yoksa hayıflanmak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı