Windows 10 Wi-Fi sorunu

theestute

Femtopat
Merhaba,

Aralıklarla Wi-Fi driverim kendi kendine gidiyor. İnternette ne kadar İngilizce-Türkçe kaynak video varsa hepsini uyguladım. Yabancı kaynaklarda da bu sorunu farklı Wi-Fi sürücüleri üzerinden Windows 10'da yaşayanlar var. Anladığım kadarıyla sorun Windows 10 ile ilgili olabilir.

Wi-Fi genelde bilgisayar uyku moduna geçtiğinde ve ardından yeniden başlattığımda kaybolmuş oluyor, ya da bilgisayarı gece hiç bir sorun yokken kapatıyorum sabah Wifi yok oluyor. Aralıklarla 2 ay bu şekilde oldu ve gittiğinde geri nasıl geliyor anlamıyorum. 2 3 gün uğraşıyorum sonra bir şekilde geliyor. Fakat son 5 gündür internetsizim.

Wi-Fi gittiğinde "code 31" yazıyor driver üzerinde ünlem çıkıyor ve bir dahada gelmiyor. Wi-Fi driverini doğru yere yükleyemiyor sanki. Çalıştığı zamanki donanım kimliği ile bozulduğu zamanki donanım kimliği farklı oluyor. (Normalde alt alta 3 tane yazıyordu, bozulduğu zaman tek bir tane gösteriyor.) Ayrıca registry ve olaylar sekmesinde "ROOT\NET\0000" diye bir şey yazıyor.

Wi-Fi bilgilerim:

Ad: Intel Dual Band Wireless AC-7265
Device ID: PCI\VEN_8086&DEV_095A&SUBSYS_54108086&REV_59

PC Bilgileri:

Dell Latitude E7250
(Pc ile alakalı olduğunu düşünmüyorum, hp ile yaşayanda gördüm)

Denediklerim:

Driveri açıp kapatmak, manuel silip reset atmak,
Driveri silip son sürümünü yüklemek,
Driveri silip bir eski sürümü yüklemek,
CMD komuttaki gerekli işlemler (sıfırlamalar, nets winsock vb),

Hizmetlerdeki gerekli durdur başlat, otomatik-elle işlemlerini yapmak,

Ne denediysem olmadı ben daha önce böyle bir sorun görmedim. İngilizce forumlarda aynı sorunu yaşayan bir çok yazı okudum fakat hiç birinde çözüme dair bir şey bulamadım, denediklerimde fayda etmedi. Bir umut yazıyorum. :) Yardımınız zamanınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bozuk hali ve çalışır hali arasındaki farkı ekte görebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    9,5 KB · Görüntüleme: 51
  • 2.jpg
    2.jpg
    29,1 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı